СА КИПРА У ЛИВЕРПУЛ: Јунајтед на "Гудисону" после тешког меча у Лиги Европе

09. 10. 2022. у 10:07

МАНЧЕСТЕР игра по систему "топло-хладно".

СА КИПРА У ЛИВЕРПУЛ: Јунајтед на Гудисону после тешког меча у Лиги Европе

Након два узастопна пораза на самом почетку сезоне Евертон се консолидовао. "Карамеле" су у серији од шест мечева без неуспеха (четири ремија и два тријумфа), а свој низ желе да продуже и вечерас од 20 часова. На "Гудисон" у оквиру 10. кола Премијер лиге стиже Манчетер јунајтед.

"Црвени ђаволи" као да се нису опоравили од пораза у градском дербију. Сити је славио са 6:3, а лоша игра наставила се и у Лиги Европе, истини за вољу, Јунајтед је на Кипру савладао Омонију са 3:2 али уз много муке.

Добро је Јунајтед почео, најистуренији Кристијано Роналдо је први запретио али није стигао до 700. гола у каријери. Бразилац Антони је такође улазио у шансе, голман Фабињо га је спречио да постигне еврогол са 25 метара...

Омонија се добро бранила и чекала шансу из контранапада. Знала је да Јунајтедова одбрана кад-тад мора да упали зелено светло. И десило се то после пола сата игре. Санчо и Маласија су ни из чега напаравили шансу домаћима, Холанђанин је направио кардиналан кикс и лансирао Омонију у контру. Бруно је сјајно истрчао, одрадио већи део посла а Иранац Ансарифард завршио ударцем под пречку Де Хеиног гола.

Тен Хаг је на полувремену извадио Санча и Маласију, увео Шоуа и Рашфорда и погодио. Рашфорд је искористио лошу реакцију Немање Милетића на дугу лопту, сјајно примио лопту, решио се српског дефанзивца и послао неодбрањиву пласирку у даљи угао. Убрзо је у игру ушао Антони Марсијал и још једном соло акцијом и шутем са дистанце поред Милетића преокренуо резултат.

Када је Рашфорд на асистенцију Роналда погодио за 3:1, деловало је да је меч решен. Али Јунајтедова одбрана не може без драме. Ноншалантно је допустила домаћима да постигну и други гол у 85. минуту па је резултатска неизвесност трајала до последњег звиждука. На крају, достојанствен пораз Оминије и победа која Манчестеру може много да значи посебно јер су до ње стигли након преокрета.

Евертон и њихов менаџер Френк Лампард надају се да ће као и Омонија искористити грешке дефанзивног дела Јунајтедовог тима које се дешавају из меча у меч. Ипак, да би се се стигло до бодова треба бити концентрисан свих 90 минута.

Интересатно, једанаестопласирани Евертон је последњи међусобни сусрет вечерашњих ривала решио у своју корист резултатом 1:0.

НАШ ТИП: X2&0-3 (квота 1,90)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36