"ОРЛОВИ" ЛОВЕ "ПАУНОВЕ": Партија против Челсија звезда водиља за Кристал Палас

09. 10. 2022. у 08:40

УТАКМИЦА 10. кола Премијер лиге.

ОРЛОВИ ЛОВЕ ПАУНОВЕ: Партија против Челсија звезда водиља за Кристал Палас

Кристал Палас се само због боље гол-разлике налази на месту изнад зоне испадања. Пулени Патрика Вијеире на свом конту имају само шест бодова, а прилику да поправе свој салдо имају данас од 15 часова када на "Селхурст парк" стиже Лидс.

"Орлови" су минулог викенда одиграли одличну утакмицу проитв Челсија, али су "плавци" након преокрета стигли до тријумфа до 2:1. Гости су славили захваљујући поготку Конора Галагера у 90. минуту. Одлично је шутирао резервиста Челсија и растужио доскорашње саиграче, са којима је играо на позајмици прошле сезоне.

Мали лондонски дерби обележио је и повратнички првенац Пјер-Емерика Обамејанга у Премијер лиги. Некадашњи голгетер Арсенала голом у 38. минуту анулирао је вођство домаћих стечено преко Едуарда пола сата раније.

Фудбалери Лидса не блистају на почетку сезоне, али после ремија (0:0) са Астон Вилом на "Еланд роуду" јасно је да домаћин може да буде задовољнији. Чета Џесија Марша је остала са играчем мање у 49. минуту, али је до краја херојски сачувала мрежу и избегла пораз. Стивену Џерарду остаје да се запита како читаво полувреме са играчем више његови изабраници нису успели да искористе - 0:0.

Сусрет је обележио бивши играч Фајенорда Луис Синистера, који је почетком другог дела зарадио други жути картон и искључење. Колумбијац је беспотребно блокирао покушај противника да изведе слободан ударац са своје половине, тако убедио судију да му покаже још једном жути, а потом и црвени картон.

Ређале су се у наставку прилике пред голом домаћина, претили су Оли Воткинс и другови, али углавном непрецизно. У 90. минуту је голман Мелије израстао у јунака екипе са "Еланд роуда", када је у ситуацији један на један спречио Воткинса да га матира.

После поделе плена, Лидс је 13. са девет бодова.

Претходне сезоне "паунови" су били успешнији у међусобним дуелима. Савладали су Кристал палас као домаћини са 1:0, док је у Лондону резултат био 0:0.

НАШ ТИП: 1X&2+ (kvota 1,60)

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30

ИСТОВРЕМЕНО У БЕОГРАДУ И У МОСКВИ: Ево шта се десило на улицама престоница Србије и Русије (ФОТО)

Васкрс, највећи празник међу Хришћанима, у недељу су обележили они који поштују јулијански календар, а занимљиве сцене десиле су се истовремено у Русији и Србији.

06. 05. 2024. у 15:49