ОВО СЕ РЕТКО ДЕШАВА: Мадриђани велики фаворити!

03. 10. 2022. у 09:00 >> 14:40

ТРИ бода против најлошије екипе у лиги су императив.

Екипа Рајо Ваљекана дочекаће Елче на свом стадиону у мадридском предграђу Ваљекас у последњем мечу седмог кола шпанске Ла лиге. Домаћини у овај дуел улазе након пораза од Атлетика у Билбау са 2:3, тренутно заузимају 12. позицију са седам освојених бодова. Популарни "зеленопругаши" из Аликантеа лоше су започели сезону. Последње место са једним освојеним бодом не улива оптимизам пред наставак такмичарске године.

Када је Рајо Ваљекано повео у Билбау, очекивала се велика драма и нервоза домаћих навијача. Али гости из предграђа Мадрида нису имали решења за Ињакија Вилијамса. Момак из Гане је у 14. минуту оставио у прашини комплетну одбрану Раја и изједначио резултат. Био је то тренутак који је помогао домаћину да подигне ниво игре, и одигра најбоље полувреме у овој сезони. На сличан начин његов брат Нико Вилијамс је постигао трећи гол за свој тим, пре тога је погодио Ојхан Сансет.

Перфектан учинак домаћин је покварио у другом полувремену. Победа није долазила у питање, али јесте било благе драме. Посебно када је Радамел Фалкао у 80. минуту поново отворио меч. Рајо Ваљекано није имао снаге за нешто више.

Елче је такође поражен у минулој рунди, али знатно убедљивије. Барса се играла пуленима Франсиска Вилчеза и славила са 3:0 на "Ноу Кампу".

Без великих напора, готово са пола гаса, Ћавијеви момци стигли су до новог тријумфа. Елче није имао ни промил шансе. Статистика најбоље говори какав је био однос снага у престоници Каталоније - Барсин посед лопте износио је скоро 80 одсто, ка голу ривала упутила је 25 шутева, наспрам једног јединог гостију.

Додуше, треба поменути да је Елче више од 75 минута одиграо с човеком мање услед искључења Гонсала Вердуа...

Роберт Левандовски наставио је немилице да решета, постигао је још два гола (тренутно је на коти 11 у осам утакмица), међутим, утакмицу је овога пута ипак обележио Мемфис Депај. Холанђанин је у 41. минуту закуцао лопту под пречку након карактеристичног дриблинга. Био је то најлепши детаљ на сусрету.

Ово је једна од ретких утакмица где ће Рајо Ваљекано бити фаворит. Мадриђани ће покушати да се освете за пораз од Елчеа из фебрура. Тада су "зеленопругаши" као домаћини славили са 2:1.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,72)

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51