ГРАДСКИ ДЕРБИ У БУЕНОС АЈРЕСУ: Ланус дочекује клуб папе Фрање

24. 09. 2022. у 10:42

"ГРАНАТИ" против "светаца"

Други меч у низу и други градски дерби за Сан Лоренцо. Наиме, популарни "свеци", за које навија папа Фрања, гостују Ланусу у мечу 21. кола аргентинске Лиге професионал.

Изабраници Рубена Инсуе поражени су у претходној рунди од Ривер Плејта са 0:1 на свом "Педро Бидегану" и тако продубили серију без тријумфа на пет утакмица.

Нападачи Ривера су спавали, три бода шампиону Аргентине донео штопер Емануле Мамана. Он је у финишу првог полувремена, у 40. минуту, прихватио један одбитак и са 20 метра одапео пројектил који је завршио у мрежи домаћина. Некадашњи дефантивац Зенита и Сочија, овогодишње појачање славног клуба, постигао је други гол у дресу Ривера, а у неколико наврата је и спасао свој тим да не прими гол.

У финишу, последњих дведестак минута, гости су играли са фудбалером мање на терену после искључења Мансиље Бариоса, који је у 74. минуту добио други жути картон. Сан Лоренцо је нападао, Ривер се бранио панично, али је успео да сачува предност и прекине мини серију од два пораза у дербијима Буенос Ајреса.

Ланус игра једну од најлошијих сезона у протеклих неколико година. "Гранати" се муче на дну табеле, са само 14 бодова налазе се на 26. позицији што је далеко испод реномеа клуба.

Ипак, пре шест дана изненађујуће су савладали Банфилд на гостовању резултатом 2:1.

Жонатан Кабрал донео је предност Ланусу у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена, предност је дуплирао Франко Орозско у 85. минуту. Међутим, уследила је драма. Банфилд је стигао до гола у 89. минуту преко Андреса Чавеса. Уследила је иницијатива зелено-белих, која на срећу Лануса није крунисана изједначењем.

Последњи међусобни дуел ових ривала одигран је у октобру прошле године. Ланус је као гост славио са 3:1.

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,58)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X&2+ (квота 4,65)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05