ГОЛ-МАШИНА СТИЖЕ У СЛОВЕНИЈУ: Халанд се у Љубљани припрема за Србију

24. 09. 2022. у 09:26

ЗВЕЗДА Манчестер ситија на четири утакмице постигла пет голова.

Последњепласирана Словенија дочекује Норвешку, лидера групе "4" дивизије "Б" Лиге нација. Меч у Љубљани на програму је од 18 часова, а "змајчекима" реми са Србијом (2:2) улива оптимизам пред сусрет на "Стожицама".

Нестварно је како је Србија просула малтене добијену утакмицу против Словеније. Имала је вођство од 2:0 на полувремену, потпуну контролу игре, свих дешавања на терену. Смешио се хет-трик победа у Лиги нација и позитиван ветар пред узбудљиву фудбалску јесен, а онда... Као да је на друго полувреме истрчао неки други тим. Збуњен, изгубљен у простору. За само пет минута истопила су се два гола предности и са Стожица уместо очекиваних три, "орлови" су однели само један бод – 2:2.

Филип Младеновић није играо ни минут у шест узастопних утакмица пре меча са Словенијом, али му је само девет минута било потребно да упише асистенцију за водећи погодак, његову четврту у дресу Србије. А, ту лопту је у мрежу послао Андрија Живковић, некадашњи златни орлић, којем је то први погодак у дресу А тима. И то главом. Ван своје "матичне" позиције...

За други гол је била задужена најбоља српска осовина: асистент Душан Тадић и егзекутор Александар Митровић. Магија првог на петопарцу и небески лет другог и лопта је иза Облака.

Међутим, у наставку меча су играчи заменили дресове, те је Словенија почела да игра у ритму Србије. Прво је попустио десни део одбране "орлова" и заспао везни ред, па је Черин лако погодио за 2:1, а код другог гола је Павловић закаснио да направи офсајд замку и Шешко је то казнио поготком за изједначење – 2:2.

Норвешка са 10 бодова суверено држи трон у групи. Ништа још није готова, Србија је и даље у игри за пласман у елити, али свакако су Скандинавци у бољој позицији. За овакво стање најзаслужнији је Ерлиг Халанд. Гол-машина Манчестер ситија је на четири меча за свој национални тим у такмичењу постигла чак пет голова. Снажни нападач је са два поготка у претходној рунди кумовао тријумфу над Шведском од 3:2.

Пулени Стала Столбакена у Љубљану стижу као фаворити. Међутим, исто је била и Србија па се саплела. Управо ће Норвежани последњи сусрет у овом циклусу одиграти против наше селекције, те нема сумње да у мислима имају Митровића, Тадића, СМС-а...

Изненађујуће, једини кикс Норвешка је уписала управо против вечерашњег ривала. Наиме, у Ослу смо гледали меч без голова - 0:0.

НАШ ТИП: X2&2-5 (квота 1,71)

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51