БИЋЕ ДРАМЕ У ЗАГРЕБУ: Хрватска напада прво место!

22. 09. 2022. у 11:35 >> 11:35

ПЕТО коло Лиге нација доноси нам нова узбуђења, посебно ће бити интересантно на "Максимиру".

Група "1" дивизије "А" Лиге нација једна је од најзанимљивијих у овом издању такмичења. Данска је водећа са 9 бодова, Хрватска има 7, Аустрија 4, а светски шампион Француска само 2.

Пето коло доноси нам нова узбуђења, посебно ће бити интересантно на "Максимиру", где ће Хрватска дочекати Данску у борби за прво место.

"Ватрени" су у претходном колу савладали Француску на гостовању са 1:0 и тако светског шампиона оставли на зачељу. Лука Модрић је голом из пенала у 5. минуту донео победу свом тиму у Паризу, међутим, слављеничко расположење накратко је прекинула критика на рачун УЕФА.

- Свака утакмица за репрезентацију је битна, нема везе је ли пријатељска или Лига нација. Смета ми само термин и претрпаност утакмица. Није нормално да нам ставиш десет утакмица у четири дана након овакве сезоне. Ово је нехумано. Али кад се обуче овај дрес, мораш дати максимум. Заслужили смо седам бодова, дали максимум. Штета због оне прве утакмице, али поправили смо се у следеће три - истакао је Модрић за хрватске медије после меча са светским првацима.

Данска је такође била успешна у рунди која се играла средином јуна. "Динамити" су на "Паркену" савладали Аустрију са рутинских 2:0.

Давид Алаба, који се повредио у прошлом мечу са Француском, очигледно је недостајао Аустранцима, а његово одсуство се могло осетити већ у 21. минуту, када је Винд после асистенције Мелеа постигао пети погодак у националном дресу и довео Данце у вођство - 1:0.

Након поготка нападача Волфсбурга, утакмица се у првом полувремену углавном играла на средини терена, без праве шансе за гол, све до 37. минута када је Винд из једног статичног напада искусно проиграо усамљеног Олсена у казненом простору ривала, одакле му није било тешко да савлада немоћног Линднера за 2:0.

Уколико стигне до тријумфа у Загребу, Хрватска ће пред последње коло бити у одличној позицији. Наиме, "ватрени" су били бољи од Данске у Копенхагену минималним резултатом захваљујући поготку Марија Пашалића у 69. минуту. Екипа Златка Далића имала је у ситуацији код гола више среће него квалитета, пошто је центаршут Марцела Брозовића са десног бока завршио у карамболу где се Пашалић најбоље снашао и матирао Каспера Шмајхела.

Вицешампион света је тако прекинуо низ од шест победа Данске на Паркену. Утакмица је показала два различита полувремена Хрватске, која је у првом делу изнела велики притисак домаћина, после чега су се ствари на терену окренуле. Коцкасти су заиграли много храбрије, конкретније, узели посед лопте, што је крунисано егзекуцијом члана Аталанте.

Очекујемо борбену утакмицу од првог минута, наша процена је да ће се Данци оријентисати на контранападе, док ће у редовима Хрвата све зависити од Луке Модрића. Дупла шанса уз највише три поготка на сусрету су наш предлог за овај сусрет.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,75)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34