"ЦРНО-БЕЛИ" ОСВАЈАЈУ ЈУГ СРБИЈЕ: Пред фењерашем немогућа мисија

Н.П.

18. 09. 2022. у 10:59

ФУДБАЛЕРИ Партизана гостују Раднику из Сурдулице у мечу 12. кола Супер лиге Србије.

ЦРНО-БЕЛИ ОСВАЈАЈУ ЈУГ СРБИЈЕ: Пред фењерашем немогућа мисија

Партизан је забележио и други реми у групној фази Лиге конференција. Храбри "црно-бели" су одиграли пред својим навијачима 1:1 против Нице, а недостајало је само мало спортске среће и умешности па да сва три бода остану у Хумској! Овако, мајсторија Дијабатеа била је довољна за реми, којим Партизан остаје у трци за европско пролеће. "Црно-бели" су у последњем првенственом дуелу остварили фантастичну победу против Младости из Лучана у правој голеади (6:0). Три гола за парни ваљак постигао је Рикардо Гомеш у 40, 45. и 64. минуту, док су се по једном у стрелце уписали Игор Вујачић у 59, Самед Баждар у 78. и Александар Лутовац у 81. минуту. Партизан се тренутно налази на седмом месту на табели са 18 освојених бодова.

Сурдулички Радник је у 11. колу Супер лиге против Јавора у Ивањици одиграо нерешено 2:2, и на дебију новог тренера Драгана Перишића освојио вредан бод. Сурдуличани су према приказаној игри и поседу лопте на мечу са Јавором заслужили и победу коју су несрећно и неспретно пропустили у финишу меча.

Ивањичани су на почетку другог дела игре кренули офанзивно према голу Радника, Гигић је био недовољно прецизан, а затим је Николић упутивши први ударац Јавора у оквир гола затресао мрежу гостију. Спасић је изједначио у 68. минуту, а Даноски из једанаестерца у 76. довео Радник у вођство. У 84. минуту резултат је такође из једанаестерца поравнао Гигић који је поставио коначан исход овог трилер меча на "Стадиону крај Моравице". Сурдуличани се после овог кола и даље налазе на последњем, 16. месту Супер лиге са четири освојена бода.

Домаћин је у минулом међусобном дуелу који је одигран 21. марта 2022. године у Сурдулици изгубио резултатом 2:1. Стрелци за Партизан били су Никола Терзић и Рикардо Гомеш, док је погодак за Радник постигао Урош Миловановић. "Црно-бели" су апсолутни фаворити на врућем терену на Југу Србије.

Очекујемо да фудбалери Партизана остваре рутинску победу у вечерашњем окршају и наставе потеру за вечитим ривалом. Квота на двојку је прилично мала и саветујемо да је појачате головима.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&2+ (квота 1,45)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36