СУДАР СРБА У АНДАЛУЗИЈИ: Удариће ЗВЕЗДАШ на ПАРТИЗАНОВЦА!

12. 09. 2022. у 10:07

БИЋЕ занимљиво на стадиону "Медитеранео".

Екипа Алмерије дочекаће Осасуну у последњем мечу петог кола шпанске Примере. Андалужани у овај сусрет улазе након минималног пораза од Ваљадолида у гостима (1:0), док су гости из Памплоне савладали Рајо Ваљекано претходног викенда са 2:1.

Прва утакмица Алмерије у Примери без Умара Садика донела је и прву мирну мрежу ривала, а Ваљадолид је иницијативу током читавог меча преточио у победу голом Шона Вајсмана у трећем минуту судијске надокнаде.

Домаћин је знатно расположеније и мотивисаније ушао у сусрет, међутим, доминација током већег дела утакмице није била довољна да раније начне мрежу гостију, бедемом испред гола Фернанда Мартизена одлично је командовао некашањи фудбалер Црвене звезде Срђан Бабић. Претње Серхија Гвардиоле, Хавијера Санчеза и Кикеа нису донеле промену резултата, међутим, израелски нападач који је предводио домаћина претходне сезоне на путу до елите на идеалан начин се вратио из повреде и прву овосезонску утакмицу украсио голом.

Поготку вредном победе, прве за Ваљадолид у актуелној сезони претходила је одлична лопта у простор Кикеа коју није успео да пресече Каики, а Вајсман је лошу реакцију одбране умео да казни рутинском егзекуцијом за 1:0.

Осасуна је са друге стране протеклог викенда опет узела меру Рајо Ваљекану (трећи пут узастопно) и опет је на "Ел Садару" било нерешено на крају првог полувремена. Српски везиста Дарко Брашанац је још једном прискочио екипи у помоћ кад је било густо. У Памплони се славила трећа победа у само четири кола Примере, којом је тим Хосебе Арасатеа остао на врху табеле – 2:1.

Некадашњи члан Партизана се на маестралан начин одужио на прилику у другом полувремену чим је крочио на терен. У 53. минуту заменио је Лукаса Тора, а већ у 54. лепо прошао левом страном, упослио Ајмара Ороза, а овај савладао Столета Димитријевског.

Гости нису ништа специјално урадили, међутим, у 75. минуту Флоријан Лежен је потврдио да је не само квалитетан штопер (стигао летос из Алавеса) већ да зна да запрети и из слободног ударца, чиме је приморао на капитулацију Серхија Ереру.

И онда кључни детаљ меча - у последњем минуту комбиновали су резервиста Абде Ез и Рубен Гарсија, да би момак који ионако ретко добија шансу за Осасуну опет био кобан по Рајо, јер је мрежу "пчелица" затресао и 12. фебруара, што му је био једини гол минуле сезоне.

Четрнаестопласирана Алмерија последњи пут је одмерила снаге са Осасуном прошле године у Купу Краља. Резултат после 120 минута био је 0:0, Андалужани су након бољег извођења једанестераца славили са 5:4.

НАШ ТИП: 1X&2-5 (квота 2,15)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44