"ВУЧИЦА" ЈЕ РАЊИВА: Рома након шока у Бугарској стиже на "Карло Кастелани"

12. 09. 2022. у 08:31

ПОСЛЕДЊИ меч 6. кола Серија А.

ВУЧИЦА ЈЕ РАЊИВА: Рома након шока у Бугарској стиже на Карло Кастелани

Фудбалери Емполија дочекаће Рому у последњем мечу шестог кола италијанске Серије А. Домаћин је сезону започео поразом од Специја, ипак, брзо су се консолидовали и забележили неколико солидних резултата, али и даље чекају на тријумф у новој такмичарској годину. Наиме, "плави" су уписали четири узастопна ремија, а посебно је био узбудљив последњи у дуелу са Салернитаном - 2:2.

Рома предвођена Жозеом Мурињом има велике амбиције, стидљиво се спомиње и напад на Скудето, нови искорак у Европи након освајања Лиге конференције... Све је кренуло идеално, три победе и реми у уводна четири сусрета дала су за право навијачима да се надају високом пласману. Међутим, уследили су два шокантна пораза, од Удинезеа (4:0) и Лудогореца у Лиги Европе (2:1).

У Салерну је било веома узбудљиво, видели смо и неколико сјајних, али и бизарних голова. Емполи је повео, па губио и на крају изборио четврти узастопни реми - 2:2.

Повели су гости у 31. минуту. Хендерсон је центрирао са леве стране, а лопту у мрежу домаћина ефектним ударцем главом са пар метара послао Сатријано.

Само осам минута било је потребно Салернитани да узврати. Мазочи се није дао зауставити. Кренуо је у продор са леве стране, ушао у средину, имао среће да му се лопта у пар наврата одбије и на крају је матирао Викарија за 1:1.

Отишло се на одмор, да би Булаје Дија преокренуо резултат у 61. минуту. Вилена је центрирао са десне стране, послао оштру лопту пред гол ривала, а на правом месту се нашао нападач који је овог лета стигао у клуб из Виљареала.

Одбио је Емполи да се преда и срећа га је погледала у 81. минуту. Ламерс је опалио са ивице казненог простора, погодио једног од противничких играча, али је лопта добила чудну путању и преварила голмана домаће екипе.

Јесте Лига Европа у последње две сезоне направила квалитативан искорак, али је и даље – добро то знају љубитељи спортског клађења – минско поље за фаворите. У првим мечевима нове сезоне опекло се неколико њих, а свакако ће се највише причати о поразу Роме у Разграду.

Била је "вучица" ближа победи, иако је у Бугарску отпутовала без Тамија Ејбрахама и Рика Карсдорпа, док су од раније ван строја били и Николо Заниоло, Мараш Кумбула, Жоржињо Вајналдум и Стефан Ел Шарави. И без њиха Рома је доминирала, Лоренцо Пелегрини није успео из два покушаја, непрецизан је био и Пауло Дибала, Ђанлука Манћини је уздрмао оквир гола…

И онда очекивана казна. Потпуно помрачење Ромине последње линије, Каули се ушетао у срце казненог простора и наспрам себе имао само Свилара, остављеног самог на стрелишту. Успела је Рома да узврати преко Елдора Шомурудова у 86. минуту, али она стабилност која је пре десетак година красила Мурињове екипе још се није настанила у свлачионици италијанског великана. Нонато, последња Лудогорецова бразилска инвестиција, пристигла из Интернасионала за 1.700.000 евра, опет је измакла пажњи чувара и опет је Свилар био немоћан – 2:1 за шампиона Бугарске.

Рома је фаворти на стадиону "Карло Кастелани". "Вучица" је савладала Емполи претходне сезоне у оба наврата - 4:2 и 2:0.

НАШ ТИП: 2 (kvota 1,78)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44