ЛЕПА ПРИЛИКА ЗА НОВИ ТРИЈУМФ: Атлетико мора на заустави Јага Аспаса

10. 09. 2022. у 09:46

"ЈОРГАНЏИЈЕ" у потери за врхом табеле.

Фудбалери Атлетико Мадрида дочекаће на свом "Ванда Матрополитану" екипу Селте у мечу петог кола шпанске Примере. Чета Чола Симеонеа у овај сусрет улази након драматичног тријумфа над Портом у Лиги шампиона од 2:1, док су гости из Вига рутински савладали Кадиз минулог викенда резултатом 3:0.

Сусрет који је до судијске надокнаде наговештавао да ће бити први мирних мрежа у овосезонској групној фази Лиге шампиона украсила је невероватна судијска надокнада у којој су екипе Атлетика и Порта са три гола надоместиле скромних 90 минута, а цео плен пруипао је домаћину поготком Антоана Гризмана у 101. минуту.

Прихвативши стил Чола Симеонеа гости су опрезно и подигнутог гарда ушли у дуел, мешутим како се ближио крај сусрета све конкретније и учесталије су успевали да ставе на муке Јана Облака који је маестралним интервенцијама оставио Мадриђане у животу. Низ неискоришћених прилика порта низ воду је заједно са саиграчима у 81. минуту пустио Мехди Тареми који је заборавио да живи у ери ВАР технологије те је оправдано зарадио други жути картон за симулирање и пружио наду домаћину.

Бројчана предност била је иницијатор офанзиве Атлетика који је на крилима резервиста успео да у судијској надокнади нађе пут до мреже ривала. Акцију по десном боку на додавање Анхела Корее из срца шеснаестерца у гол је преточио Марио Ермосо. Стрелац водећег гола у 91. минуту успео је да подигне температуру на Метрополитану до тачке усијања, међутим само четири минута касније улогу јунака заменио је за улогу трагичара. Неспретна реакција пред својим голом и играње руком донели су у 96. минуту прилику Порту да са пенала стигне до изједначења. ОАдговорност да изведе најстрожу казну преузео је Матеус Урибе, а Облак, иако је погодио страну и имао лопту на руци, није успео да остане несавладан.

Ролеркостер у престоници Шпаније међутим није се завршио поготком Колумбијца јер је у 11. минуту надокнаде Антоан Гризман спретно реаговао на другој стаиви после корнера и поготком потписао три бода "јорганџија" на старту групне фазе.

Селта је савладавши Кадиз дошла до друге утастопне победе у сезони и стигла до деобе седме позиције у Примери са Билбаом, Ђироном, Сосиједадом и вечерашњим ривалом Атлетиком - 3:0 (0:0).

Јаго Аспас је са два поготка у стање тоталног очаја додатно гурнуо Кадиз, који ни четврту утакмицу на старту сезоне није затресао противничку мрежу, па је закуцан за дно табеле као једина екипа без бода и постогнутог поготка са гол-разликом 0:10. Кадиз вечерас није ни могао више, с обзиром да није упутио ниједан ударац у оквир гола противника. Стрелац за клуб из Вига био је и Родригез.

Атлетико је минуле сезоне савладао Селту у обе утакмице, а и вечерас је велики фаворит.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,73)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36