ЈОВИЋЕВО ИСКУПЉЕЊЕ: Лука против аутсајдера и промашеног пенала

08. 09. 2022. у 09:37

ОЧЕКУЈЕ се убедљива победа над слабашним противником.

Фиорентина је поново на евросцени! Славни клуб из Фиренце је после пет година поново у континенталном такмичењу, овај пут у Лиги конференције. Италијнаска екипа је фаворит групе "А" у којој су Хартс, Башакшехир и вечерашњи ривал РФС из Летоније.

"Виола" силно мотивисана и пуна самопоуздања након ремија са Јунветусом (1:1) улази у овај сусрет.

По обичају, наелектрисана атмосфера је дочекала Јувентус на "Артемио Франкију". Ретко где се Јуве толико мрзи као у Фиренци. На последња четири гостовања је победио само једном. А и данас је спасавао живу главу и морао да буде задовољан што се враћа у Пијемонт непоражен.

Иако су "бјанконери" повели на "Франкију" дебитантским голом Арека Милика, после тога ништа више нису урадили. Виола је изједначила, а пропустила је и велику прилику да преокрене до краја.

Имао је Јувентус сјајан почетак. Филип Костић је у деветом минуту ухватио страховит волеј којим је натерао Аркадијуша Милика на други гол у дресу "стара даме" и уписао прву асистенцију у Италији. Шут Србина је погодио Пољака у стомак и одбио се у мрежу Виоле.

Али као и много пута прошле, па у неким случајевима и ове сезоне, Јувентус је престао да игра после раног вођство...

Уследио је притисак Фиорентине који је врло брзо уродио плодом. После корнера Костића, Ди Марија је погрешио, отворила се контра брзоногом Сотилу који је сјајним пасом нашао још бржег Куамеа, а овај изашао сам на Перина и погодио.

Наставила је "виола" да игра боље и добила сјајну шансу. Паредес је на дебију скривио пенал због играња руком на самом истеку полувремена. Лука Јовић је први пут од доласка у Фиренцу решио да шутира пенал, преузео одговорност и погодио стативу! Мораће наредних недеља дебело да се искупљује навијачима Фиорентине...

На крају је Матија Перин страшном парадом после шута Амрабата у 88. минуту спасао Јуве пораза. Фиорентина има за чима да жали. Лука Јовић понајвише који ће уколико добије шансу против РФС морати да покаже сав свој таленат.

Летонска екипа је у пуном такмичарском ритму. Одиграли су чак 27 мечева у првенству, имају заостатак од четири бода у односу на водећу Валмиеру и свим силама ће у финишу шампионата покушати да преузму, а самим тим и одбране трон.

Фиорентина је у Фиренци апсолутни фаворит, све сем убедљивог тријмфа представљаће изненађење.

НАШ ТИП: 1&3+ (квота 1,52)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10