ЈУНАЈТЕД МОРА БИТИ ОПРЕЗАН: Љубимац "гробара" слеће на "Олд трафорд" (ФОТО)

08. 09. 2022. у 10:22 >> 11:15

"ЦРВЕНИ ЂАВОЛИ" играју све боље.

ЈУНАЈТЕД МОРА БИТИ ОПРЕЗАН: Љубимац гробара слеће на Олд трафорд (ФОТО)

Један од најзанимљивијих мечева првог кола Лиге Европе игра се у оквиру групе "Е". Наиме, Манчестер јунајтед угостиће на свом "Олд трафорду" екипу Реал Сосиједада.

"Црвени ђаволи" су након очајног отварање сезоне везали неколико тријумфа и поново су у врху табеле. Чета Ерика тен Хага је уписала четири узастопне победе, редом су падали Ливерпул, Саутемптон, Лестер и Арсенал пре само неколико дана резултатом 3:1.

Поред новајлије Антонија и Маркуса Рашфорда, делује да Кристијано Роналдо више нема шта да тражи у стартној постави "црвених ђавола". Знакове опоравка даје и Џејдон Санчо, све боље се разумеју плејмејкери Ериксен и Бруно Фернандеш, односно штопери Варан и Лисандро Мартинез. Рукопис Ерика тен Хага се и те како види! Наравно, дугачак је још пут да то опет постане "онај" Манчестер јунајтед, али чини се да ко зна која по реду реконструкција даје жељене резултате.

Холандски стручњак се за дерби против лидера одлучио за офанзивни трилинг Санчо – Антони – Рашфорд и дао шансу за деби најскупљем појачању светског фудбала ове године. А Антони му је одмах узвратио голом. Поред Бразилца у листу стрелаца се уписао и Маркус Рашфорд. Енглески нападач је два пута матирао Арона Ремсдејла. Једини погодак за Арсенал постигао је Букајо Сака.

Реал Сосиједад на "Олд трафорд" стиже након ремија са Атлетико Мадридом у мечу четвртог кола шпанске Примере - 1:1.

Свега девет минута на терену било је довољно некадашњем фудбалеру Партизана Умару Садику да се представи навијачима на "Аноети". Стигао је као замена за Александера Исака, плаћен је Алмерији 20.000.000 евра, и за једно полувреме наговестио да би заиста и могао да одмени шведског нападача.

Атлетико је после првих 45 минута имао минималну предност коју је у уводној фази меча донео Алваро Мората, недуго затим погодио је још једном, али му је погодак поништен због играња руком. Имао је и Сосиједад својих шанси, претио је Давид Силва у 12. минуту, Микел Мерино затресао стативу, али Серлот није имао конкретан учинак.

Све се, међутим, променило Садиковим уласком на полувремену. Практично у првој шанси, после центаршута Мохамеда Али Чоа са левог бока, Нигеријац је надвисио Мандаву на другој стативи и погодио за изједначење. Био је то његов трећи гол у првенству.

Јунајтед и Сосиједад састали су се у овом такмичењу у сезони 2020/21. "Црвени ђаволи" су били бољи у шеснаестини финала, савладали су екипу из Баскије на гостовању са 4:0, док је у Енглеској резултат био 0:0.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,65)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36