ГРОЗНИЦА ЛИГЕ ШАМПИОНА У КОМШИЛУКУ: Челси стиже у Загреб

06. 09. 2022. у 12:21

"МОДРИ" дочекују великана.

Загребачки Динамо направио је велики успех самим пласманом у групну фазу Лиге шампиона. Сваки бод биће сматран великим успехом, али биће врашки тешко, а посебно вечерас, против екипе која долази из првог шешира. Наиме, на "Максимир" стиже Челси који се сматра највећим фаворитом групе "Е".

Минулог петка је у фудбалском шампионату Хрватске на програму био дерби – актуелни првак Динамо је у Загребу резултатом 3:1 (2:0) победио Ријеку, продубивши проблеме тима са "Рујевице".

Већ после пола сата игре имао је домаћин сигурну предност – у 28. минуту стрелац је био Данац Лауритсен, а два минута касније у стрелце се уписао Шпикић. Оба пута асистент је био Мислав Оршић.

Успео је хрватски офанзивац да се у другом полувремену и упише у стрелце – Оршић у 60. минуту после паса Иванушеца постиже пети гол у сезони, а тим Анте Чачића има великих 3:0.

У 84. минуту Власенко поставља коначних 3:1.

После овог тријумфа "модри" су први на табели са 22 бода, чак осам више од првог пратиоца Славен Белупа, уз то што имају меч више од екипе из Копривнице. Ријека је последња на табели са свега пет бодова из седам мечева.

Челси је протеклог викенда савладао Вест Хем у лондонском дербију резултатом 2:1.

Иако су "плавци "поново демонстрирали јалову нападачку игру, иако су први примили гол, преокрет који су режирали на крилима резервиста Бена Чилвела и Каија Хаврца ипак би могао да им донесе одређени мир до дебитантског наступа Пјер-Емерика Обамејанга који је нове саиграче посматрао са трибина.

Нису пулени Томаса Тухела у првом полувремену смогли снаге ни за ударац у оквир гола, тако да доминација у поседу лопте пада у воду. Немац је утакмицу почео са четворицом новопридошлица овог лета плаћених 240.000.000 евра. Дебитовао је Весли Фофана као део штоперског трија са Кулибалијем и Силвом, Кулуреља је играо лево, Стерлинг поново глумио шпица.

Међутим, када је Антонио угурао лопту у гол Мендија мало после истека сат времена игре, деловало је да се Челсију смеши трећи пораз у последње четири утакмице. Ипак, ове сезоне толико критикованом Томасу Тухелу се мора признати да је изменама продрмао екипу. Чилвел му је показао да мора озбиљно да размисли ко у конкуренцији њега и Кукуреље заслужује улогу стартера. Осим сјајног поготка из мртвог угла, Чилвел је у 88. минуту наместио погодак Хаверцу.

Разлика у квалитету је евидентна, Челсију се смеше први бодови у Лиги шампиона.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,55)