ОВО ЈЕ МОГЛА БИТИ ЗВЕЗДА: Макаби на легендарном здању започиње живот у елити

06. 09. 2022. у 08:48

ИЗРАЕЛЦЕ очекује паклена атмосфера.

Да је било мало више среће и фудбалског знања, вечерас бисмо Црвену звезду гледали на "Ла лужу", овако, у тој улози је Макаби из Хаифе. Наиме, Бенфика ће на свом легендарном здању угостити израелског првака у првом колу групе "Х" Лиге шампиона. Лисабонски "орлови" у вечерашњи сусрет улазе након драме и тријумфа против Визеле, док су "зелени" успели да савладају Хапоел Бер Шеву у гостима.

Бенфика је перфектна, не силази са победничког пута. На отварању петог кола Примеире лисабонски тим ударио је против Визеле и пету рецку. Ипак, у последње време озбиљно се мучи екипа Роџера Шмита, пошто је други пут у три дана до тријумфа морала преокретом. Још драматичније него прошлог уторка, пошто је до целог плена дошла из пенала у 11. минуту надокнаде – 2:1 (0:1).

Гости су средином првог дела на изненађење читавог Лужа стигли до предности. У јеку Бенфикиних напада севнула је контра Визелиних фудбалера, Кико Бондосо упослио је Милутина Осмајића перфектном лоптом, а некадашњи нападач Сутјеске првенцем у новом клубу довео госте у вођство.

Није Бенфики ово био први пут да се суочава са голом минуса, у прошлом колу губила је против Пакош Фереире, и поново је показала реакцију после примљеног гола. Само што је овог пута стигла доста касније. Тек је у 76. минуту, након што се скоро сат времена мучила да одговори Осмајићу, лисабонска екипа узвратила. И опет ју је, баш као у судару са Фереиром пре три дана, у живот вратио Давид Нерес евроголом са двадесетак метара.

Но, није изједначујући гол домаћину дао ветар у леђа, покушавали су Шмитови момци углавном са дистанце, Гонсало Рамос је у финишу чак покушао да инсценира пенал, али је уместо њега добио други жути картон и напустио игру. Ипак, Бенфики је пошло за руком оно што Рамосу није, и то у осмом минуту надокнаде! Давид Роса је покушао да изблокира ударац са дистанце, лопта га је погодила у леђа, потом у руку, и судија је показао на белу тачку.

Одговорност је преузео Жоао Марио и смирено, као да се не игра 111. минут, погодио за преокрет и пету победу у низу. Успут и добио други жути картон, али му то неће бити превише битно у овом тренутку.

Макаби је од самог старта израелског шампионата показао да је уз имењака из Тел Авива највећи фаворит за наслов првака. "Зелени" су на премијери убедљиво савладали Макаби Нетању 4:1, онда је на гостовању миниланим резултатом пао Бнеи Сахнин, да би пре само три дана Френци Пјеро у судијској надокнади показао своју класу. Репрезентативац Хаитија је погодио за 2:1 против Бер Шеве и тако продужио одличан низ своје екипе.

Бенфика је апсолутни фаворит на свом терену против Макабија. Ипак, "орлови" морају бити опрезни, "зелени" су били у сличном положају у дуелима са Олимпијакосом и Црвеном звездом.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,63)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59