СЕВИЉА У НЕМОГУЋОЈ МИСИЈИ: Да ли "бербери" могу да "обрију" "грађане"?

06. 09. 2022. у 09:28 >> 09:33

ПЕП Гвардиола поново у Шпанији.

СЕВИЉА У НЕМОГУЋОЈ МИСИЈИ: Да ли бербери могу да обрију грађане?

Веома занимљиво биће вечерас од 21.00 на "Рамон Санчез Писхуану". Севиља дочекује једног од фаворита за освајање Лиге шампиона - Манчестер сити. "Бербери" у дуел групе "Г" улазе након дебакла на свом терену од Барселона (0:3), док су "грађани" минулог викенда ремизирали на "Вила парку" са Астон Вилом - 1:1.

Прошле сезоне Андалужани су и квалитативно и статистички имали најбољу одбрану Примере и једну од најучинковитијих у читавој Европи, али је спортски сектор са чувеним Монћијем на челу продао стубове одбране Дијега Карлоса и Жила Кундеа. Тренутно делује да Марсао и Нијанзу нису способни да уђу у копачке својих претходника, што се види и кроз чињеницу да Севиља нема победу од старта шампиона и да у просеку прима два гола по мечу, а од Каталонаца чак три.

Домаћин је био чак и опаснији у уводних двадесетак минута, али га је пресекао гол Рафиње, први у дресу Барселоне. Лоб Роберта Левандовског рашчишћен је са гол-линије, али је бивши фудбалер Лидса био на идеалном месту да лопту врати у супротном правцу и затресе мрежу.

Да Севиља неће славити ни 14. пут узастопно у међусобним првенственим окршајима са каталонским гигантом било је јасно у 36. минуту када је управо Жил Кунде послао прву, мајсторску лопту за Левандовског и отворио Пољаку ситуацију из које он ретко промашује.

По изласку из свлачионице на полувремену, Ћавијеви изабраници су похитали да лише окршај на "Рамон Санчез Писхуану" било какве резултатске неизвесности. Већ у 50. минуту, Кунде који је играо на позицији десног бека, главом је спустио лопту за стрелца испоставило се и последњег гола на мечу Ерика Гарсију.

Доминантно су фудбалери Манчестер ситија отворили сезону, једино је Њукасл успео да им узме бод. Таквим подвигом сада може да се похвали и Астон Вила, која је досад освајала бодове само на једном мечу (2:1 против Евертона).

Нападала је чета Пепа Гвардиоле од првог минута, повела почетком другог полувремена, али није издржала. Лион Бејли је ефектним голом изједначио и омогућио чети Стивена Џерарда да избегне пораз.

Иако није славио победу, Ерлинг Холанд је наставио да пише историју. У шестом колу стигао је до 10. поготка. Нико брже није дошао до двоцифреног голгетерског учинка у историји Премијер лиге.

Севиља и Манчестер сити последњи пут су се састали у сезони 2015/16. управо у елитном такмичењу. "Грађани" су славили на оба дуела - 2:1 код куће и 3:1 на "Рамон Санчез Писхуану".

НАШ ТИП: X2&2-4 (квота 1,70)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X (квота 5,50)

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56

ХИТНА РАФИНА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ШТАМПУ: Рафаел Надал саопштио велику вест

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали, да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Шпанац, међутим, мало више "воли" Роџера Федерера. Ипак, како је Швајцарац отишао у пензију прошле године, остало је да се љубитељи тениса надају новим мегданима Нолета и Надала, а они би могли ускоро да се и догоде.

15. 04. 2024. у 16:46 >> 16:47

КАД АМЕРИКАНЦИ ОДЛЕПЕ ЗА СРБИНОМ: Не, Никола Топић неће бити пети пик на НБА драфту

КАД АМЕРИКАНЦИ "ОДЛЕПЕ" ЗА СРБИНОМ: Не, Никола Топић неће бити пети пик на НБА драфту

НИКОЛА Јокић је већ опчинио НБА лигу, чији је био двоструки најбољи играч, а потом и МВП финала, Богдан Богдановић хара том лигом у актуелној сезони, не марећи што често уопште није био стартер, али америчка кошаркашка јавност већ се спрема за нову српску сензацију. Никола Топић јој је име и њему су се ових дана посветила два велика медија у Сједињеним Америчким Државама. Са правом.

15. 04. 2024. у 16:09