ТОРИНО ЗАБОРАВЉА НА ПОРАЗ ИЗ БЕРГАМА: ВМС, Радоњић и Лукић лове "вукове"

05. 09. 2022. у 10:07 >> 10:40

УТАКМИЦА 5. кола Серије А.

ТОРИНО ЗАБОРАВЉА НА ПОРАЗ ИЗ БЕРГАМА: ВМС, Радоњић и Лукић лове вукове

Након убедљивог пораза од Аталанте (3:1), Торино има прилику да на свом терену у оквиру 5. кола Серије А упише тријумф и тако на најбољи могући начин заборави на утакмицу из Бергама. Леће је вечерашњи противник "бикова", који на "Олимпико гранде Торино" стиже након изненађујућег ремија са Наполијем.

Остао је Торино без Андрее Белотија пре неколико дана и тај хендикеп се осетио у игри "бикова" против Аталанте. Иако су имали већи посед лопте и иницијативу у првих пола сата утакмице, недостајао им је дугогодишњи нападач са којим су били уиграни, који би направио макар мало већу пометњу у шеснаестерцу Аталанте.

Црно-плава "богиња" је играла свој директни фудбал, није је посед лопте много занимао, а обилату помоћ имала је у дефанзивцима Торина, који су скривили два прилично бесмислена пенала. За први и трећи гол. Код првог Вања Милинковић Савић је отишао у страну, док је Тун Копмајнерс шутирао по средини, а код трећег гола је српски чувар мреже погодио где ће ићи лопта, али је Холанђанин, стрелац хет-трика, био прецизан и није успео да дохвати лопту. Једино гол за "бикове" дело је Николе Влашића.

Стартер у тиму Торина био је и Саша Лукић, док је Немања Радоњић ушао у игру у другом полувремену.

Леће је пријатно изненадило и однело бод са стадиона "Дијего Армандо Марадона" – 1:1 (1:1).

Мирисало је од самог старта на потенцијални кикс Наполија, Леће је средином првог полувремена имало прилику да поведе са беле тачке, али је Алекс Мерет одбранио ударац Лоренца Коломба. Само неколико десетина секунди касније стигла је казна, а сервирао ју је Ељиф Елмас после траљавог шута Матеа Политана.

Ипак, уместо да Наполи дода гас и реши утакмицу у своју корист, екипу Лућана Спалетија убрзо је пресекао еврогол поменутог Коломбија, који се само шест минута после промашеног пенала искупио ракетом са тридесетак метара.

Последњи пут вечерашњи ривали су се састали у сезони 2019/20. Интересантно, популарни "вукови" су славили у оба дуела - 1:2 и 4:0.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,78)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36