КАДИЗ ЈЕ "ЦРНА ОВЦА" ПРИМЕРЕ: "Пирати" и даље без гола и бодова

29. 08. 2022. у 09:56

ВЕЧЕРАС од 20 часова "жуто-плави" могу да поправе утисак. На стадион "Нуеово Миралндиља" стиже непоражени Атлетик Билбао.

КАДИЗ ЈЕ ЦРНА ОВЦА ПРИМЕРЕ: Пирати и даље без гола и бодова

Кадиз је на најгори могући начин започео нову сезону у Примери. Популарни "пирати" поражени су у уводна два меча, а да ствар буде гора, изабраници Серхија Гонзалеса и даље нису успели да постигну гол.

Вечерас од 20 часова "жуто-плави" могу да поправе утисак. На стадион "Нуеово Миралндиља" стиже непоражени Атлетик Билбао.

Осасуна је до тријумфа над Кадизом (2:0) у другом колу стигла по сличном принципу као на премијери, са беле тачке. Памплонци су славили головима Чимија Авиле и Кикеа Гарсије, оба из једанаестераца. Српски фудбалер Дарко Брашанац је учествовао у победи свог клуба. Некадашњи фудбалер Партизана ушао је са клупе у последњој фази утакмице, како би помогао да се сачува предност.

Кикснуо је Атлетик Билбао у првом колу на свом "Сан Мамесу" против Маљорке (0:0), а мало је фалило да и у другом колу не искористи предност домаћег терена.

Ипак, уз дозу среће, баскијски тим је савладао Валенсију 1:0 и уписао прву победу у сезони. Гости имају за чим да жале...

Победу Билбау је донео Алекс Беренгер голом у финишу првог полувремена али ју је сачувала статива у последњем секунду меча. Није Валенсија вечерас имала среће.

Малери за тим Ђенара Гатуза су кренули већ после петнаестак минута утакмице када се повредио први шпиц Уго Дуро и морао је да уступи место Максију Гомезу који се налази пред трансфером у Фенербахче. Прво полувреме је текло у равноправној борби без великих шанси а онда је Карлос Солер погрешио са попречном лоптом, омогућио Беренгеру да уђе у шансу и да превари голмана Мамардашвилија ударцем у ближи угао.

Имала су оба тима по једну добру шансу на почетку другог полувремена и нису их искористили. Билбао је у 81. минуту затресао мрежу "слепих мишева", али се испоставило да је Нико Вилијамс био у офсајду. Порбао је Гатузо изменама и умало да му се посрећи.

Резервни нападач Маркос Андре је у 96. минуту промешао до тада стабилну одбрану домаћег тима, изашао сам на голмана Симона, шутирао школски у даљи угао, али је статитва зауставила његов ударац и спасила два бода Баскијцима.

Преtходни међусобни дуел вечерашњих ривала био је веома занимљив. Атлетик је као гост, 21. априла, савладао Кадиз резултатом 3:2.

НАШ ТИП: 0-2 (квота 1,55)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&0-3 (квота 4)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије

Када је Јован Дучић у "Јадранским сонетима" писао о неким тужним, или бар сетним моментима, вероватно ни сам није помишљао на свевременост тих стихова. А баш они послужиће за једну невероватну јадранску причу која се десила деци из Србије.

27. 03. 2024. у 16:44

ПОМАГАО ТЕРОРИСТИМА? БЕЗ МИЛОСТИ! Русија ухапсила светског шампиона!

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 139 људи, а број жртава можда и порасте јер није мали број оних који су на лечењу а да су у тешком стању, није једина терористичка ситуација са којом се Русија ових дана бори.

26. 03. 2024. у 15:17