26. 08. 2022. у 13:21

ВЕЧЕРАС од 20.45 на "Олимпику" се састају Лацио и Интер

СМС И ЕКИПА ДОЧЕКУЈУ ФАВОРИТА ЗА СКУДЕТО! Интер стиже у Вечни град

Већ вечерас ћемо видети један од два дербија трећег кола италијанске Серије А.

Прошлогодишњи вицешампион Интер, који је уједно и главни кандидат за "скудето", имаће тешко гостовање екипи Лација.

"Небескоплави" се тренутно налазе на осмој позицији са четири освојена бода из две утакмице.

У првом колу на "Олимпику" смо видели јако чудан меч када је гостовала Болоња нашег Синише Михајловића. Већ у петом минуту голман Луис Масимиано је ухватио лопту ван казненог простора и зарадио директан црвени картон. Играо се 37. минут када је у казненом простору срушен нападач Болоње Сансоне након чега је досуђен једанаестерац. Сигуран са "беле тачке" био је Марко Арнаутовић.

Болоња је имала све у својим рукама, али је несмотрени старт штопера гостију Адама Соумароа и други жути картон који је зарадио вратио екипу из престонице у игру.

Изједначење се догодило у 68. минуту када је одбијена лопта случајно погодила искусног капитена Болоње Лоренца де Силвестрија и завршила у голу. Након тога Лацио је играо као препорођен и 11 минута касније стигао до тоталног преокрета. Стрелац је био Ћиро Имобиле, на асистенцију српског репрезентативца Милинковића-Савића.

У другом колу Лацио је гостовао српској колонији у Торину и одиграо меч без голова.

Вицешампион Интер тренутно заузима другу позицију са шест освојених бодова и гол-разликом 5:1.

У првом колу гостовали су на југу Италије неугодном Лећеу чији су отпор успели да сломе тек у петом минуту судијске надокнаде. Након победе од 2:1 против новог прволигаша у госте им је стигла Специја коју су рутински савладали са 3:0 на стадиону "Ђузепе Меаца".

Лацио ће овај меч дочекати у пуном саставу, док за Интер неће наступити дуго повређени Далберт и појачање из Роме Мхитаријан који је одиграо само 34 минута против Лећеа.

Мечеви ове две екипе су увек пуни узбуђења, а занимљиво је да су на претходних пет мечева обе екипе постигле бар по гол, а сличан сценарио очекујемо и вечерас у "вечном граду".

Симоне Инзаги против бившег тима има тренутно скор 1:1, а са Лаутаром Мартинезом и Лукакуом у тиму је свакако фаворит да тај скор поправи, али неће му бити лако против тактике искусног Сарија.

Ми ћемо се држати традиције и прогнозирати голове.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,63)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36