НИШЛИЈЕ ЖЕЛЕ РЕПРИЗУ: Мркић новом формацијом напада "чарапане"

Н.П.

26. 08. 2022. у 09:26

ВЕЧЕРАС у 20.00 на "Чаиру" у оквиру 8. кола Супер лиге Србије састају се Раднички и Напредак из Крушевца.

НИШЛИЈЕ ЖЕЛЕ РЕПРИЗУ: Мркић новом формацијом напада чарапане

"Мераклије" су коначно успеле да освоје сва три бода у новој сезони. Домаћин је успео да савлада у гостима не тешком терену Радник у Сурдулици резултатом 3:1.

Округло 100 дана прошло је од последњег тријумфа Радничког у такмичарским утакмицама, оствареног 13. маја, у претпоследњем колу плеј-офа претходног шампионата над ТСЦ-ом. Штулић је постигао два гола, уз то изнудио пенал и црвени картон противничког играча већ у уводној фази другог полувремена и уз капитена Александра Пејовића најзаслужнији је за победу Нишлија 3:1 (1:0) и бег са самог дна табеле.

То што су Сурдуличани имали потпуну доминацију у изведеним корнерима (7:1), већи посед лопте (54% наспрам 46%), на крају дали и тај почасни гол, није им никаква утеха. Тренер Мркић је  драстично променио формацију, одбрану ојачао тако што је заиграо са тројицом у последној линији – Савићем, Јамкамом и Гакуом. Јовановић и Стојановић су дејствовали по боковима, Пејовић и Марјановић били у везном реду, а навални трио су, уз најистуренијег Штулића, чинили Петров и Томић.

Фудбалери Напретка улазе у сусрет након пораза у Новом Пазару 2:1. Изабраници Владимира Гаћиновића повели су у 40. минуту голом Митра Ергелаша, а изједначење гостима донео је Немања Крстић у 55. минуту.

Тим Душана Ђорђевића је од 77. минута имао играча мање пошто је Дејан Керкез добио други жути, односно црвени картон због играња руком у шеснаестерцу. Тријумф Новом Пазару донео је Андрија Мајдевац који је реализовао пенал у 78. минуту. Екипа из Крушевца нема тријумф од почетка сезоне.

Популарни "чарапани" након шест одиграних кола су остварили два ремија и четири пута напуштали терен погнуте главе. Гости су тренутно најлошији тим у Супер лиги Србије, налазе се на последњем 16. месту на табели са свега два бода уз гол-разлику 3:8.

Раднички је савладао Напредак у минулом међусобном дуелу који је одигран 20. априла 2022. године у Крушевцу резултатом 4:0. "Мераклије" су коначно са тренером Мркићем нашле добитну комбинацију. Домаћи фудбалери су фаворити пред својим навијачима на "Чаиру" и очекујемо да освоје сва три бода.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,55)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34