КО ЋЕ ДО ПРВИХ БОДОВА У СЕЗОНИ? Садик и Бабић нападају Елче

22. 08. 2022. у 11:12

УТАКМИЦА 2. кола шпанске Ла лиге.

Није Алмерија имала среће по повратку у Примеру. Реал Мадрид је стигао на "Пауер хорс" стадион и након преокрета стигао до тријумфа од 2:1. Показали су Умар Садик, Срђан Бабић (са капитенском траком око руке) и друштво да имају квалитет за елиту, а до првих бодова могу стићи већ вечерас. "Рохобланкоси" гостују Елчеу у мечу 2. кола најјачег фудбалског такмичења у Шпанији.

Храбро су се се фудбалери Алмерије одупрели чети Карла Анчелотија. Нигеријац Умар Садик, некадашњи нападач Партизана, који се доводи у везу са преласком у Виљареал последњих дана, и Белгијанац Ларжи Рамазани задавали су доста проблема одбрани домаћина, посебно у првом полувремену. Ипак, против Реала мора да се игра добро свих 90 минута, а не само 45 да би се освојио бар бод. Највећи клуб на свету ће и ове сезоне бити фаворит за све трофеје.

Већ у шестом минуту домаћи су славили. Иниго Егуарас је одлично избацио у гол шансу Рамазанија, који је побегао дефанзивцима Реала, изашао један на један са Тибом Куртоом и одличним ударцем са 14-15 метара савладао белгијског голмана.

Уласком Луке Модрића уместо Камавинге и Белгијанца Едена Азара уместо новајлије Чуаменија, Анчелоти је добио квалитет плус у наставку. Двојица ветерана размрдали су "краљевиће", који су као осице кидисали на гол домаћина. Алмерија је одолевала до 61. минута, када је Лукас Васкез постигао гол.

Три бода Реалу донео је Давид Алаба у 75. минуту. Аустријанац је одмах по уласку на терен извео слободан ударац и са 18 метара, сјајним ударцем скинуо паучину с гола домаћина, за три бода великана.

Елче је очајно започео нову сезону. Бетис је на "Бенито Виљамарину" славио са 3:0, тријумфу домаћина кумовале су велике грешке изабраника тренера Франсиска. Гости су у 16. минуту остали са десеторицом играча, а потом су направили серију пропуста у наставку меча, па су доживели прилично убедљив пораз.

Прилику за поправни имају на свом стадиону, али Алмерија се показала као "тврд орах".

Последњи пут ови ривали састали су се у Купу краља. Елче је почетком године славио као гост резултатом 2:1.

Samo za čitaoce NovostiTip AdmiralBet je spremio specijalni paket dobrodošlice. Klikom na link OVDE ili na bilo koji od banera, registrujte se i uzmite 1000 Freebeta bez DEPOSITA. Uživajte u klađenju bez rizika, neka prvi put bude na nas! Da bi ste dobili Freebet morate verifikovati svoj nalog.
Freebet se dodeljuje najkasnije sutradan do 12h i traje 72h od dodele!
REGISTRUJ SE!

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,92)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36