ПУАЧА БУДИ "ЗМАЈЕВЕ": Лазаревчани пуни самопоуздања стижу на "Кров"

Н. П.

22. 08. 2022. у 11:03

Вождовац дочекује Колубару у последњем сусрету 7. кола Супер лиге Србије.

ПУАЧА БУДИ ЗМАЈЕВЕ: Лазаревчани пуни самопоуздања стижу на Кров

Домаћин је за новог шефа стручног штаба поставио Николу Пуачу. Он је на клупи наследио Небојшу Јандрића, са којим је недавно споразумно раскинута сарадња. Пуача има 40 година, а претходно је тренирао Бачку, Смедерево, Раднички из Пирота, ОФК Београд и млађе категорије Црвене звезде, а ово ће му бити први посао у Суперлиги.

Његов асистент биће Марко Савић, који је прошле сезоне освојио триплу круну са естонском Левадијом, а већ је радио у Вождовцу. "Змајеви" су у свом последњем првенственом дуелу изгубили од Црвене Звезде на стадиону "Рајко Митић" резултатом 4:0.

Најбољи играч на мечу био је без икакве сумње Мирко Иванић, који је уписао три асистенције, а на крају је маестралну партију зачинио и голом. Александар Пешић је био стрелац за Звезду већ у трећем минуту утакмице, а Осман Букари је у осмом повисио на (2:0). Чинило се да је питање победника већ тада решено, али су Ел Фарду Бен и Иванић пред крај утакмице дали још два гола и побољшали Звездину статистику. Вождовац је претрпео други пораз ове сезоне, а исто толико има  ремија и пораза. "Змајеви" су сада  на 11. месту табели са исто толико бодова.

Фудбалери Колубаре победили су Раднички Ниш на свом терену са 1:0, у заосталој утакмици трећег кола Суперлиге Србије. Човек одлуке био је штопер Нишлија Антон Толордава, који је постигао аутогол у 15. минуту окршаја у Лазаревцу. Испоставило се да је Грузин тиме и решио победника, пошто Раднички није успео да затресе мрежу домаћина, иако је био знатно конкретнији ривал.

Имали су гости нешто већи посед, више удараца у и ван оквира гола, али нису пронашли начин да избегну нови пораз и спрече даљу ескалацију кризе. Изабраници Дејана Ђурђевића тренутно заузимају девето место у Супер лиги са исто толико освојених бодова уз гол-разлику 7:10.

У минулом међусобном дуелу између два тима који је одигран 13. фебруара 2022. године у Лазаревцу Колубара је победила резултатом 1:0. Једини гол на мечу постигао је Урош Ђурановић у 12. минуту сусрета. Нови тренер Вождовца имаће тежак задатак да пробуди своје пулене против јако борбеног противника. Очекујемо тврду и неизвесну утакмицу на "Крову" где саветујемо да покушате са комбинацијом голова.

НАШ ПРЕДЛОГ: УГ 1-3 (квота 1,35)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36