ПРЕМИЈЕРА НА "ЂУЗЕПЕ МЕАЦИ": Интер демонстрира своју снагу

20. 08. 2022. у 10:20

Зицер за "нероазуре".

ПРЕМИЈЕРА НА ЂУЗЕПЕ МЕАЦИ: Интер демонстрира своју снагу

Премијера Интера пред својим навијачима је вечерас од 20.45. "Нероазури" дочекују Специју у мечу другог кола Серија А. Нису пулени Симонеа Инзагија бриљирали на отварању сезоне, Лече је пало у судијској надокнади - 1:2.

Можда бивши стратег Лација није наштимовао екипу да изгледа доминанто већ на старту такмичарске године, али је бар погодио са изменама, или боље речено изменом. На двадесетак и кусур минута до краја утакмице, убацио је Едина Џека и Дензела Дамфриса и кренуо по тријумф са три класична шпица. Међутим, победу му је донео десни бек након корнера Никола Бареле у четвртом, уједно и последњем минуту надокнаде.

Када је Лукаку већ у другом минуту, из првог контакта са лоптом, закуцао лопту главом у мрежу, деловало је да изабранике Симонеа Инзагија чека лагана шетња Апулијом. Даљи ток догађаја натерао је тренера гостију да у последњој четвртини утакмице стрепи и све карте баци у офанзиву. Уместо да покуша да докусури противника већ до половине сусрета, Интер је суштински у том периоду доминирао само теренски, односно у поседу лопте који није донео много опасности по гол домаћина.

Севнула је контра домаћина у 48. минуту, школски изведена, уз дупли пас летошњег појачања Асана Сисеја и Федерика Ди Франческа који је поделио завршни пас у делићу секунде, идеалном да се избегне офсајд. Нападач из Гамбије је слањем лопте у малу мрежу, уз саму стативу показао да није случајно прошле сезоне постигао 20 голова за Зирих, а приде имао још 11 асистенција.

Кренуло је Лече потпуно да се повлачи у завршним минутима утакмице, Хјулманд мајсторким уклизавањем, телом спречио сигуран гол Лукакуа и таман када је деловало да бод остаје на крајњем југу Апенинског полуострва, Дафмрис је грудима унео лопту у мрежу.

Специја је у првом колу, у веома "тврдом" мечу, савладала Емполи минималним резултатом. Једини стрелац на утакмици био је Мбала Нзола.

Прошле сезоне Интер је вечерашњег ривала савладао у оба дуела - 2:0 и 1:3.

НАШ ТИП: 1&2-5 (kvota 1,60)

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35

НОВА ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до пре неки дан су деловали прилично моћно, а како и не би када су малтене "почистили" Лос Анђелес Лејкерсе из НБА плеј-офа, али актуелни шампиони сада се налазе у проблему.

06. 05. 2024. у 20:13

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30