ПАРИЖАНИ ГАЗЕ РЕДОМ: "Мастифи" чекају шампиона

Н.П.

21. 08. 2022. у 10:08

ФУДБАЛЕРИ Лила састају се са ПСЖ-ом у мечу 3. кола француске Лиге 1.

ПАРИЖАНИ ГАЗЕ РЕДОМ: Мастифи чекају шампиона

Чета Кристофа Галтијеа је одлично ушла у нову сезону. "Свеци" су у прва два кола остварили исто толико тријумфа уз одличну гол разлику 10:2. Парижани су прво "разнели" Клермон (5:0), да би за викенд надиграли на "Парку принчева" Монпеље у правој голеади (5:2).

Килијан Мбапе некарактеристично за себе, промашио је једанаестерац у 23. минуту, па се за први гол на утакмици чекало до финиша првог полувремена. У 39. минуту штопер гостију, Фалај Сацко несрећно је постигао аутогол који је испоставиће се “отворио” утакмицу. Само три минута касније досуђен је нови једанаестерац, овај пут шутирао је Нејмар и донео (2:0), Парижанима. Бразилац, који игра као други човек ове сезоне постигао је и први гол из игре за “свеце” у 51. минуту, за себе некарктеристично  главом. Био је то његов чак пети погодак на уводне три утакмице, уз три асистенције, чиме је показао да је у страшној форми. Успео је Монпеље да “покаже зубе” и постигне погодак преко искусног нападача Вахбија Казрија у 59. минуту. Затим се и Мбапе коначно уписао у стрелце у 69. минуту, док је пети гол за ПСЖ дело новопридошлице из Лила, Рената Санчеза у 87.минуту. Коначних (5:2), поставио је Енцо Чато у другом минуту надокнаде.

Фудбалери Лила су непоражени у претходна два кола. "Мастифи" су након сјајне победе над Оксером код куће (4:1), ремизирали на гостовању (Нанту 1:1). Изабраници Паола Фонсеке се налазе на петом месту на табели Лиге 1, са четири освојена бода уз гол-разлику 5:2.

У минулом међусобном дуелу између клубова победио је ПСЖ резултатом 5:1. "Свеци" су у феноменалној форми, играју отворен и нападачки фудбал који гледаоци обожавају. Очекујемо да у вечерашњем окршају на стадиону "Пјер Мороа" гости постигну минимум два гола на утакмици.

НАШ ПРЕДЛОГ: Тим 2 више од 1,5 (квота 1,45)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36