БЕРЛУСКОНИЈЕВО ЧЕДО НА ВАТРЕНОМ ГОСТОВАЊУ: Наполи жели као против Вероне

21. 08. 2022. у 09:14 >> 12:02

УТАКМИЦА другог кола италијанске Серије А.

Након убедљиве победе над Вероном од 5:2 на "Бентегодију", фудбалери Наполија на стадиону "Дијего Армандо Марадона" дочекују новајлију у Серији А Монцу.

Остао је Наполи током лета без стуба одбране у виду Калидуа Кулибалија, без значајних шрафова у офанзиви Дриса Мертенса и Лоренца Инсињеа, пред одласком у ПСЖ је Фабијан Руиз, али по премијерном издању у Серији А за сезону 2022/2023, делује да је Лучано Спалети пронашао адекватне замене. Верона је просто прегажена, иако је прва постигла гол, а почетком другог полувремена успела да изједначи.

Неумољиви су били гости, успели су и шести пут да затресу мрежу ривала, али је погодак Адама Унаса десетак минута пре краја, а свега минут и по након његовог уласка у игру, поништен после гледања видео-снимка због фаула Алесија Зербина над голманом.

Деби из снова за Наполи имао је 21-годишњи Грузин, Хвича Кварацхелија, који је постигао први гол за госте, а касније и асистирао Пјотру Зјелинском за 3:2. Прве званичне минуте поред младог крилног нападача за клуб са југа Италиј од старта је уписао и штопер Ким Мин Ђае, док су шансу са клупе добили 23-годишњи нападач који се претходних сезона шетао по позајмицама, Алесио Зербин и леви бек пристигао из Хетафеа, Матијас Оливера.

Уз доскорашњег нападача Динамо Батумија у стрелце су успели да се упишу још Виктор Осимен, када је у надокнади првог полувремена преокренуо на 2:1, те помунути Зјелински, а онда и Станислав Лоботка и Матео Политано који су докрајчили тим Дарка Лазовића и Ивана Илића.

Монца је упркос силним појачањима показала да ће јој требати времена да се привикне на противнике у елити. Чедо Силвија Берлусконија је на премијери савладао Торино као гост резултатом 2:1. "Бикови" су имали два гола предности до последњег минута сусрета када је Дани Мота постигао историјски гол за Монцу - први икада у Серији А.

Вечерашњи противници никада се нису састајали.

Samo za čitaoce NovostiTip AdmiralBet je spremio specijalni paket dobrodošlice. Klikom na link OVDE, registrujte se i uzmite 1000 Freebeta bez DEPOSITA. Uživajte u klađenju bez rizika, neka prvi put bude na nas! Da bi ste dobili Freebet morate verifikovati svoj nalog.

Freebet se dodeljuje najkasnije sutradan do 12h i traje 72h od dodele!
REGISTRUJ SE!

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,72)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34