ТРАДИЦИЈА НА СТРАНИ ИВАЊИЧАНА: Тешко гостовање за "црвене ђаволе"

Н.П.

20. 08. 2022. у 11:48

ЕКИПА Јавора дочекује Раднички из Крагујевца у мечу 7. кола Супер лиге Србије.

ТРАДИЦИЈА НА СТРАНИ ИВАЊИЧАНА: Тешко гостовање за црвене ђаволе

Домаћин је у сјајној форми непоражен је на претходних пет утакмица у шампионату. Фудбалери Јавора су остварили три победе и два ремија. Изабраници Игора Бонџулића су у прошлом колу одиграли нерешено са Спартаком у Суботици (2:2).

Оба тима приказала су сјајну игру, што виђена четири поготка то и потврђују. Суботичани су два пута имали предност, али су гости успевали да изједначе и на крају свима је отишао по бод. Најбољи стрелац и асистент у редовима Ивањичана је нападач Петар Гигић који је најзаслужнији за позитивне резултате клуба у највишем рангу српског фудбала. Јавор тренутно заузима пету потицији на табели са 11 бодова уз гол-разлику 10:10.

Крагујевчани немају тријумф у последњe четири utakmice у шампионату. Остварили су два пораза и исто толико ремија. Били су фудбалери Радничког 1923 надомак освајања великa tri boda у сусрету 6. кола са очигледно уздрманим Чукаричким, који се још није опоравио од пораза у двомечу са холандским Твентеом у квалификацијама за Лигу Конференције. Водили су Крагујевчани све до 76. минута, односно све до тренутка када је Владимир Лучић донео изједначење "брђанима" и испоставило се, коначних (1:1). Чета Дејана Јоксимовића се тренутно налази на 11. месту у Супер лиги Србије са шест освојених бодова уз гол-разлику 3:5.

Јавор није изгубио од Радничког из Крагујевца на претходних осам међусобних дуела између два клуба, тачније од 14. марта 2012. године.

Последњи пут клубови су се састали 10. октобра 2020. године у шеснаестини финала Купа Србије, славили су Ивањичани резултатом 2:1. Двоструки стрелац за домаће био је Лука Луковић  у 7. и 17. минуту док је утешни погодак за госте дао Владимир Ћировић у 71. минуту сусрета.

У вечерашњем окршају на "Градском стадиону" крај Моравице благу предност дајемо Јавору. Саветујемо да покушате са дуплом шансом и максимум три гола на утакмици.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&0-3 (квота 1,72)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36