"БРЂАНИМА" ПРИЈА ШУМАДИЈА: "Црвени ђаволи" три меча без победе

Н. П.

15. 08. 2022. у 09:50

ЕКИПА Чукаричког гостује Радничком из Крагујевца у последњем сусрету 6. кола Супер лиге Србије.

БРЂАНИМА ПРИЈА ШУМАДИЈА: Црвени ђаволи три меча без победе

Популарни "црвени ђаволи" на претходних пет утакмица у првенству имају учинак од једне победе, два ремија и исто толико пораза. Први неуспех се десио код куће против Војводине (2:0). Стрелци за Новосађане били су Вељко Симић у 63. и Филип Малбашић у 85. минуту сусрета.

Други кикс домаћин је доживео прошлог викенда, на "Крову" га је савладао Вождовац резултатом 1:0. Једини гол на утакмици постигао је нападач "змајева" Никша Вујановић у 90. минуту меча.

Фудбалери Радничког тренутно заузимају 12. позицију на табели са пет освојених бодова уз гол-разлику 2:4. Управа клуба је одрадила сјајан посао, продала је свог талентованог голмана Огњена Лукића у француски Ремс за 450.000 евра. Екипа Дејана Јоксимовића игра у формацији 4-2-3-1, где главну реч на средини терена води искусни Марко Мирић некадашњи фудбалер Црвене звезде.

Чукарички улази у дуел након испадања из квалификација за Лигу конференција од холандског Твентеа након двомеча укупним резултатом 7:2. "Брђани" су и поред велике жеље и борбе ипак за класу слабији тим од популарних "црвених".

Изабраници Душана Керкеза од почетка домаћег шампионата имају учинак од четири победе и само једног пораза у првом колу од ТСЦ-а (4:1). Фудбалери са Бановог брда су од тог меча били бољи од Новог Пазара (2:1), Напретка (1:0), Младост ГАТ (2:0), и минулог викенда савладали су на домаћем терену спартак из Суботице са 2:0. Гости су тренутно другопласирани тим у Супер лиги Србије са 12 освојених бодова, три мање од лидера и актуелног шампиона Црвене zвезде.

Чука ће у вечерашњем окршају вероватно наступити у формацији 4-2-3-1, где је најистуренији нападач Мохамед Бадамоси који је уједно и најбољи стрелац екипе.

Раднички је изгубио од вечерашњег противника на сваком од претходна четири међусобна дуела између два клуба. На последњих три "црвени ђаволи" нису успели ни гол да постигну. Свакако очекујемо занимљиву утакмицу на стадиону "Чика Дача" где саветујемо да одиграте дуплу шансу на Чукарички уз максимум три гола на мечу.

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&0-3 (квота 1,65)

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Овим потезом слудео оне који деле санкције Русима

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимиљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 13:44