ЗВЕЗДАШИ СКЕНИРАЈУ ЕВЕНТУАЛНОГ ПРОТИВНИКА: Трабзон у великом стилу започење нову сезону

30. 07. 2022. у 10:05

НЕЋЕ бити лако, али формални домаћин не бежи од улоге фаворита.

Фудбалери Трабзона покушаће да у великом стилу започну нову сезону. Шампион Турске дочекаће Сивас у Истанбулу у мечу Суперкупа.

Био је Трабзон билу дупле круне минуле такмичарске године, али десио се Кајсери. "Олуја са Црног мора" испустила је предност из првог меча полуфинала Купа (1:0) и тако остала кратких рукава. Кајсери је славио са чак 4:2.

"Анадолска звезда" је оба пута прошле сезоне изгубила од Трабзона, код куће овог ривала није добила годинама (последњи пут 2013) и ништа није наговештавало да се лоша традиција прекида, поготово што је Енвакаме већ у 3. минуту донео предност гостима, подигавши у укупном скору на 2:0.

Кајсери је успео у раној фази другог полувремена да преокрене погоцима Башана и Хосеинија, међутим након што је Бакасетас још једном матирао голмана домаћег тима у 82. минуту, изгледало је да умире и последња нада момака Хикмета Карамана.

А онда права лудница на стадиону "Кадир Хас Шехир".

У првом минуту судијске надокнаде Маме Тијам са пенала за 3:2, па у 90+6 Емрах Башан по други пут  за коначних 4:2 и пласман Кајсерија у велико финале.

Ипак, кратко је трајала срећа црвено-жутих. Када се очекивао велики искорак и подизање трофеја уследио је шок. Сивас је након преокрета славио са 3:2, упркос вођству Кајсетија на полувремену од 1:0.

Успели су црвено-бели да изједначе у другом полувремену, а онда су уследили феноменални продужеци у којима су виђена чак три гола. Одлучујући погодак дело је Мусе Конатеа из 113. минута.

Трабзон жели да сезону започне новим пехаром и тако припреди нову журку за памћење својим навијачима. Неће бити лако, али формални домаћин не бежи од улоге фаворита.

Подсетимо, турски шампион један је од потенцијалних противника Црвене звезде у плеј-офу за пласман у Лигу шампиона. Међутим, црвено-бели требају прво да елиминишу јерменски Пјунук у трећем колу доигравања за улазак у елитну.

Поред Трабзона потенцијални ривали су још и победници двомеча Бодо/Глимт - Жалгирис и Аполон - Макаби Хаифа.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,65)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36