ФУДБАЛ У БРАЗИЛУ НЕ СПАВА: "Змајеви" дочекују одморне "триколоре"

03. 07. 2022. у 09:43

АТЛЕТИКО Гојаненсе дочекаће Сао Пауло на свом "Антонио Асиоли" стадиону у мечу 15. кола Серије А.

ФУДБАЛ У БРАЗИЛУ НЕ СПАВА: Змајеви дочекују одморне триколоре

Профимедиа

Популарни "змајеви" тренутно се налазе на 14. позицији са седамнаест освојених бодова. Изабраници тренера Жоржиња играју у складу са својим квалитетом и амбицијама. Атлетико у вечерашњи сусрет улази након пораза у Парагвају од Олимпије. Црно-бели из Асунсиона рутински су резултатом 2:0 савладали госте из Бразила у првој утакмици осмине финала Копа Судамерикане. Стрелци за победнички састав били су Дерлис Гонзалес и Алехандро Силва.

Без посебног жара учествује у истом такмичењу наступа и Сао Пауло, али и поред тога што је тренер Рожерио Сени одлучио да у другом по важности међународном клупском надметању у Јужној Америци игра са играчима који ређе добијају шансу у првенству и Купу, његов тим побеђује.

Сигурно је Сао Пауло прошао кроз групну фазу, сакупивши 16 од могућих 18 бодова, а на одличном су путу "триколори" да се пласирају у четвртфинале. Иако у гостима, бразилски тим био је убедљив против чилеанске Универсидад Католике - 4:2 (3:0).

Пенал у 15. минуту омогућио је Реиналду да доведе свој тим у вођство, а с два поготка до одласка на одмор Лусијано је најавио победника. Домаћини су успели да након само два минута игре у другом делу смање заостатак, међутим, не и да меч учине занимљивијим. Иако су у 51. минуту остали с играчем мање због искључења Игора Винисијуса, гости из Сао Паула успели су десетак минута касније да постигну и четврти гол. Прецизан је био искусни Аргентинац Џонатан Калери, некадашњи играч Боке Јуниорс, Вест Хема, Лас Палмаса, Алавеса, Еспањола, Осасуне, али је потом Сенијева екипа остала без још једног играча (Родриго Нестор 73. минут), а то су већ Чилеанци умели да искористе и погоде за какву-такву наду у реваншу, мада делује да ће Сао Пауло имати рутински задатак да сачува стечену предност.

Наговештава то и чињеница да четвороструки узастопни шампион Чилеа није успео да искористи ново, треће искључење у противничком тиму. Овај пут ван игре је у 87. минуту морао поменути Калери, али и са тројицом мање у пољу гости су успели да се одбране у последњих неколико минута.

Нема сумње да Сао Пауло у меч са Атлетиком улази одморнији, то је у овако дугим и напорним сезонама велика предност. Носиоци игре биће поново на терену, док је Гојаненсе видно истрожен.

У претходна три међусобна дуела "змајеви" су славили на два. Ипак, последњи су у своју корист решили "триколори" резултатом 2:1.

НАШ ТИП: X2&2+ (квота 2)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34