ВРЕДИ ПОКУШАТИ: Јермени руше још једног острвског ривала

В.Д.

14. 06. 2022. у 10:03

ФЕЊЕРАШИ у групи "Б1" имају јасан циљ до краја такмичења, а то је опстанак у дивизији.

Репрезентација Јерменија покушаће да поправи утисак након пораза од Украјине резултатом 3:0. Селекција коју са клупе предводи Хоакин Капарос дочекаће Шкотску на "Вазген Саргсијан" стадиону у оквиру 4. кола групе "Б1" Лиге нација.

Јерменија је на неутралном терену у Пољској одолевала у мечу са Украјином до 61. минута када је Руслан Малиновски пробио бедем. На 2:0 повисио је Олександр Каравајев, а коначан резултат поставио је Витали Миколенко.

Шкотска у Јереван стиже после дебакла од великог ривала Републике Ирске. "Тартанска армија" изгубила је на "Авива стадиону" у Даблину са 3:0, а поред дебакла брине и мотивисаност појединих фудбалера.

Поред динамичне и борбене игре, виђени су атрактивни потези и ефектни голови у режији домаћих фудбалера.

У 20. минуту корнер са десне стране извео је Џејмс Меклин, на другу стативу капитен Шејн Дафи је лопту послао до Алана Брауна који је из непосредне близине погодио супротан угао - 1:0.

Трој Перот је у 28. минуту искористио идеално проигравања Мајкла Обафемија, утрчао је иза леђа одбране гостију и ударцем главом послао лопту у мрежу за 2:0.

Мајкл Обафеми је повисио на 3:0 фантастичним шутем са преко 25 метара. Након што га је Перот упослио, закуцао је лопту у горњи десни угао голмана Крејга Гордона за најубедљивију победу у историји међусобних дуела са Шкотима.

Фењераши у групи "Б1" имају имају јасан циљ до краја такмичења, а то је опстанак у дивизији. Гледаћемо неизвесну завршницу с обзиром на то да обе селекције имају идентичан број бодова - 3. У претходном међусобном сусрету, Шкоти су на "Хемпден парку" славили са 2:0 головима Ентонија Ралстона и Скота Меккене.

Домаћи су на почетку такмичења имали лепо искуство са репрезентацијом са Острва. У Јеревану је пала Ирска, навијачи очекују нови подвиг.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 2,55)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36