МАЂАРИ СУ ХИТ ДИВИЗИЈЕ "А": Енглези желе први тријумф у Лиги нација, "лака коњица" стиже на "Молињу"

14. 06. 2022. у 08:21

"ГОРДИ АЛБИОН" нема више права на кикс, изабраници Герета Саутгејта освојили су само два бода у претходна три меча.

МАЂАРИ СУ ХИТ ДИВИЗИЈЕ А: Енглези желе први тријумф у Лиги нација, лака коњица стиже на Молињу

Мађарска жели да изненади још једног фаворита. Наше северне комшије савладале су велику Енглеску у првом колу, у другом су пружили достојан отпор Италији у поразу од 1:2, док су у последњем мечу ремизирали са Немачком резултатом 1:1.

Први део такмичења је завршен, четврто коло доноси нам нови дуел чувене "лаке коњице" и Енглеске, овај пут на стадиону Вулверхемптона, популарном "Молињу".

Годину дана након финала Европског првенства, "Горди Албион" је поново играо против Италије и поново на Острву, овога пута у 3. колу Лиге нација.

И овог пута – нерешено 0:0. Једино што није било продужетака, пенала, пехара, скидања сребрних медаља са врата и песме победника. Није било ни публике, свега 3.000 основаца је добило дозволу УЕФА да буде на трибинама, а све као последица инцидената управо од пре годину дана на "Вемблију".

Италији је по игри припало прво полувреме. Била је боља, створила је две колосалне шансе. Фратези је у 3. минуту изашао сам испред голмана Рамсдејла, али је његов шут завршио поред стативе. А Сандро Тонали је у 25. минуту имао шансу над шансама, али је голман Енглеске успео ногом да спречи сигуран гол.

Нису ни домаћини били без шанси, најбољу је промашио Мејсон Маунт, тукао је из прве са неких 13-14 метара и погодио је пречку.

Али све у свему, било је много грешака, лоших потеза, погрешних додавања, из сваког потеза је исијавало да фудбалери играју утакмицу на граници могућности и да би више волели да су негде на обали мора и пијуцкају коктеле.

Енглеска је била боља у другом полувремену, а тада се „прославио“ Рахим Стерлинг, који је у 52. минуту промашио са три метра цео гол, мада је лопта одскочила испред њега. Само који минут касније је добро шутирао, Донарума је био сигуран.

Ионако не претерано агресивна и борбена утакмица додатно је губила на интензитету после бројних измена, тако да је на крају остало 0:0 на разочарање малишана који су се једини чули са трибина стадиона у Вулверхемптону.

Да имају Мађари озбиљан квалитет, добру игру, иако по именима нико не би рекао да припадају "А" класи овог такмичења, показали су вечерас у дуелу са "панцерима" – 1:1.

Мађари су повели голом Нађа у 6. минуту, само што је та предност кратко трајала, изједначио је Хофман већ у 9. минуту. Био је тим Хансија Флика нешто бољи у наредних сат времена, није искористио колосалну шансу средином другог дела, Хофман је у ситуацији испред гола решио да одигра за Вернера, био је несебичан, али и непрецизан, па је лопта одскакутала у гол-аут.

После тога је Мађарска озбиљно притискала из контре, створила две одличне прилике, без резултата. Остало је 1:1, довољно за задовољство домаће публике, која тешко да се надала освајању четири бода после три рунде.

Нема сумње да је Енглеска фаворит на свом терену, али не треба отписивати чету Марка Росија. Ипак, очекујемо тријумф Грилиша, Маунта, Стерлинга и друштва.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,55)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06