МАЂАРИ СЕ НА ПЛАШЕ НИКОГА: Немачка стиже на "Пушкаш арену"

11. 06. 2022. у 09:07 >> 09:14

ТРЕЋЕ коло групе "А3" Лиге нација доноси нам узбуљив меч у Будимпешти.

МАЂАРИ СЕ НА ПЛАШЕ НИКОГА: Немачка стиже на Пушкаш арену

Мађарска жели да изненади још једног фаворита. Наше северне комшије савладале у велику Енглеску у првом колу, док су у другом пружили достојан отпор Италији у поразу од 1:2. Сада на "Пушкаш арену" стиже још један гигант - репрезентација Немачке.

После осам месеци, напокон су "Азури" осетили сласт победе у такмичарском мечу. Претходни је био у сусрету за треће место минулог издања Лиге нација, у међувремену је трпела ударце пред крај мундијалских квалификација, па дебакл против Македонаца у баражу, било је 1:1 са Немцима пре неки дан, а онда напокон славље.

Додуше, против Мађарске, пројектовано најслабијег тима у овој групи Лиге нација, али ако се зна да је "лака коњица" на премијери савладала Енглезе онда је јасно колико овај тријумф екипе Роберта Манчинија добија на вредности.

Печатирали су га лепим головима Никола Барела (најефикаснији играч Италије у ери актуелног селектора, уз Ћира Имобилеа, по осам погодака) и Лоренца Пелегринија после дивних акција у првом полувремену у коме су нон-стоп били опасни. У наставку не толико, успела је селекција Марка Росија да преполови заостатак захваљујући аутоголу Ђанлуке Манћинија, али објектино, домаћину Ћезени није стрепео и у наредни меч, са Енглезима, улази као лидер групе. Мађари са три бода и даље имају шансу да такмичење заврше на првом месту.

У Минхену Немачка није успела да савлада Енглеску - 1:1.

Јонас Хофман је био веома близу да буде апсолутни играч утакмице. У 23. минуту фудбалер Борусије Менхгладбах затресао је мрежу, али је на асистенцију ВАР гол поништен због офсајда. Али је у 50. минуту поново затресао мрежу и тај гол се рачунао.

Тим голом Немци су били у вођству све до 88. минута. А онда је, на асистенцију ВАР, гостима додељен пенал. Одговорност је преузео капитен Хари Кејн и реализовао једанаестерац за коначних 1:1.

У последњих пет међусобних дуела, очекивано, "панцери" су успешнији. Гигант светског репрезентативног фудбала уписао је три победе, једном су тријумфовали Мађари, док је нерешно било минуле године на Европском првенству - 2:2.

НАШ ТИП: 2&2+ (квота 1,67)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије

Када је Јован Дучић у "Јадранским сонетима" писао о неким тужним, или бар сетним моментима, вероватно ни сам није помишљао на свевременост тих стихова. А баш они послужиће за једну невероватну јадранску причу која се десила деци из Србије.

27. 03. 2024. у 16:44

ПОМАГАО ТЕРОРИСТИМА? БЕЗ МИЛОСТИ! Русија ухапсила светског шампиона!

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 139 људи, а број жртава можда и порасте јер није мали број оних који су на лечењу а да су у тешком стању, није једина терористичка ситуација са којом се Русија ових дана бори.

26. 03. 2024. у 15:17