ЗАНИМЉИВО У ЛИСАБОНУ: Португалија показује Србији како са Швајцарском

05. 06. 2022. у 10:36

НАСТАВЉА се паклени ритам у Лиги нација.

Група "А2" прве дивизије Лиге нација почела је утакмицама Чешка - Швајцарска и Шпанија - Португалија. У првој је домаћин славио 2:1 и указао репрезентативцима Србије на поједине слабости у игри селекције која ће им бити ривал на Светском првенству у Катару. У другој је комшијски дуел завршен ремијем 1:1.

Вечерас Португалија жели да стигне до првог тријумфа у новом издању Лиге нација. Популарни "навигатори" дочекују на у Лисабону селекцију Швајцарске.

Шпанија је оставила бољи утисак, али и играла од старта у јачем саставу. Португалци су почели без Кристијана Роналда, Рикарда Орте и Гонзала Гуедеса, а напад су предводили Андре Силва, Отавио и Рафаел Леао. Тек уласком поменуте тројке гости су успели да учине нешто конкретно и поготком Орте - нападача Браге, делом у власништву Малаге због чега се тренутно два клуба расправљају око његовог потенцијалног трансфера у Бенфику - стгили до изједначења. Било је то у 82. минуту након акције Гуедеса и Кансела по десној страни.

Претходно су домаћини меча играног у Севиљи водили од 25. минута, када је Алваро Мората реализовао контранапад на асистенцију Пабла Сарабије, ког је мајсторски упослио суперталентовани везиста Барселоне Гави.

Могли су Шпанци после изједначења и до победе, али је Ђорди Алба пропустио одличну прилику у 86. минуту. Главом је шутирао поред гола након одбране Диога Косте.

стовремено су Чеси успешно кажњавали грешке гостију, али су Швајцарци упркос слабој игри у одбрани показали и потенцијал у нападу. Имали су више шутева (7/13 према 3/9), али су домаћини били конкретнији.

У 11. минуту се Јан Кушта добро снашао на очајну реакцију швајцарских репрезентативаца после убачене лопте из аута. Попут чуњева били су статични Елведи, Шар и Видмер, а ништа боље Шар и Видмер, овај пут и Фролер, у 58. минуту кад је лопта после центаршута Јакуба Јанкта погодила у леђа Ђибрила Соа. Иако је лопта дуго путовала и пала у петерац, дефанзивци Швајцарске били су затечени. Као и голман Јан Зомер.

Слабо су се показали и одбрамбени играчи Чешке у 44. минуту, када су после лепе акције ривала по левој страни могли да отклоне опасност, али су се спетљали и дозволили Нои Окафору да донесе изједначење. Недовољно, ипак, за бод Швајцарске на старту још једног циклуса Лиге нација.

Када идете на ноге Португалији, без обзира како се зовете, јасно је ко је фаворит. Ипак, чуда су могућа, а то је показала репрезентација Србије.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,75)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06