КОРОНА ВИРУС У ГОРЊЕМ МИЛАНОВЦУ: Хоспитализовано 15 особа, без нових пријема

22. 05. 2021. у 09:44

У „ЦРВЕНОЈ“ зони Опште болнице у Горњем Милановцу, тренутно је хоспитализовано 15 пацијената (један мање него јуче).

КОРОНА ВИРУС У ГОРЊЕМ МИЛАНОВЦУ: Хоспитализовано 15 особа, без нових пријема

Фото: М. Б.

У њена три одељења, током минулих 24 сата није било пријема нових пацијената.

- Према пресеку од јутрос у осам сати, на Грудном одељењу лечи се четворо пацијената, шесторо на Интерном и пет на Неурологији. Један је отпуштен на кућно лечење. Није било превоза пацијената на лечење у друге медицинске установе у Србији – изјавио је јутрос др Предраг Шутић, в.д. директора болнице.

По последњим саопштеним подацима из Дома здравља, укупан број лица оболелих од ковида-19 у актуелном пику епидемије, овде је 3.313, од њих је 1.528 излечено.

Епидемију ковид-19 у Рудничко-таковском крају, извештајно пратимо у две етапе. У првој, од њеног почетка у марту прошле године до смиривања у мају, укупно је оболело 60 лица, од којих су петоро преминули, сви остали су излечени. У другој, од половине јуна надаље и у актуелном „пику“, према званичним подацима, заражено је 3.313 лица, уз нажалост 120 смртних жртава.

Од почетка имунизације у овом крају, прву дозу неке од четири расположиве вакцине примило је 13.648 заинтересованих лица, ревакцинисано их је 10.459.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.

09. 01. 2026. у 10:22

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.

09. 01. 2026. у 13:11

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

ВЕЛИКИ ПОВРАТАК У БЕОГРАД: Владимир Стојковић поново у црно-белом