КИРИЈА ЗА МАРТ УПОЛА МАЊА: Суботички угоститељи траже решење за превазилажење кризе
Угоститељи из Суботице затражили су помоћ Града у превазилажењу тешке ситуације у којој се налазе већ годину дана. Иако не може много да им помогне, Град је одлучио да свима који су у градским локалима закупнину за март умањи за половину.
Фото Ј. Л.
- Ова мера је донета ургентно за 144 од 440 закупца који су у просторијама које пропадају Граду. Донета је за март, а планирају се пакети мера помоћи - најављује градоначелник Стеван Бакић. - Морамо да водимо рачуна и о интересима и буџету Града, јер обевезе које има Град се нису ни умањиле, ни укинуле и не можемо да дозволимо да угрозимо финансијску стабилност Града и пословање јавних предузећа. Надам се да ћемо се наћи пола пута и да ћемо имати разумевања једни за друге.
У последњих годину дана, многим угоститељима је тешко или готово немогуће да задрже раднике и редовно плаћају намете.
- Помоћ коју смо добили је задовољавајућа, али условљена тиме да нема отпуштања радника и неке колеге сада већ ни то не могу да издрже, а рачуни за комуналије стижу редовно, као и све остале дажбине - каже Дејан Цвијин, менаџер пицерије "Ренесанса". - Због тога смо тражили да нам се бар отпише наплата летње баште за ову годину.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
АКТИВНО БОЛУЈЕ ВИШЕ ОД 1.400 ЉУДИ: У Севернобачком округу велики број оболелих од короне
01. 04. 2021. у 17:01
НАЈНОВИЈЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ИЗ КРИЗНОГ ШТАБА: Сутра се отварају баште кафића и ресторана
01. 04. 2021. у 08:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)