КОРОНА У РАСИНСКОМ ОКРУГУ: Још 70 новозаражених, Крушевац је највеће жариште
НОВИХ 70 потврђених случејва вируса корона регистровано је у Расинском округу, а међу њима највише из Крушевца - 54. Седам новоинфицираих је са територије Александровца, шест из Варварина и три из Трстеника.
Фото: С.Б.
Ковид-19 је од почетка епидемије потрвђен код 3.158 лица. Највише потрвда било је у Крушевцу 1.655. У Александрвцу је до сада забележено 687 потврђених случајева, 436 у Трстенику,152 у Брусу,113 у Варварину, односно 109 у Ћићевцу.
На крушевачком Инфективном одељењу са симптомима Ковид -19 и данас се лечи 90 пацијената. Од почетка школске године код 57 ученика и 14 наставника је регстрован вирус. Тренутно је у режиму здравственог надзора 7.856 лица, док се излеченим сматра 1.792 пацијента.
Као што су “Новости” објавиле, од уторка су на снази нове мере у борби против епидемије, коју је уз препоруку Завода за јавно здравље Крушевац и у складу са препорукама Кризног штаба, донео Штаб за ванредне ситуације у Крушевцу.
Препоручујемо
ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА ЈЕ СВЕ ИЗВЕСНИЈА: У Крушевцу све више случајева вируса корона
20. 11. 2020. у 14:44
НОВИХ 80 СЛУЧАЈЕВА: Поново велики број новоинфицираних у Расинском округу
17. 11. 2020. у 15:02
ЈОШ 45 НОВОИНФИЦИРАНИХ, У БОЛНИЦИ 72 ПАЦИЈЕНТА: Епидемија не јењава у Расинском округу
13. 11. 2020. у 14:26
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)