ОКО 900.000 ДИНАРА ЗА ЗАНАТЛИЈЕ: Локална управо Сомбора суфинансира пројекте

Ј. Б.

21. 09. 2020. у 13:24

ЛОКАЛНА самоуправа Сомбора обезбедила је финансијску подршку за суфинансирање пројеката занатских и уметничких радионица.

ОКО 900.000 ДИНАРА ЗА ЗАНАТЛИЈЕ: Локална управо Сомбора суфинансира пројекте

Фото: Ј. Бекић

Средства у износу од 843.200 динара обезбеђена су у оквиру буџетске позајмице-суфинансирање пројеката предузетништва. За набавку машина за шивење дебеле коже, као и набавку говеђе коже, биће подржана сарачка радионица „Ђуран“ са 112.000 динара. Радионица „Зарић арт“ добиће 63.000 за набавку репрометеријала, а Удружење старих уметничких заната  и домаће радиности „Совој“ 60.000 динара за промоцију и едукацију старих заната код младе популације.

Пројектне активности које се односе на сертификацију нових заната које ће вршити Удружење старих уметничких заната и домаће радиности „Сомбор“, биће подржане са 240.000. Удружење „Сувенирница подунавља“ и њихове активности израде аутентичних сувенира, град ће подржати са нешто више од 95.000, док ће занатска радња за производњу прућа „Нишке-три“ бити подржане са 50.000 динара.

Општинско удружење предузетника Сомбор, за пројектну активност која се односи на дигиталну трансформацију старих и уметничких заната добиће 160.000 динара. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?

ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.

06. 01. 2026. у 12:49

БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник

БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.

06. 01. 2026. у 14:39

Коментари (0)

ВЕСТ КОЈА ЈЕ СВЕ ПОТРЕСЛА! Легендарном фудбалеру дијагностикован рак