ПОБОЉШАЊЕ ЕПИДЕМИОЛОШКЕ СИТУАЦИЈЕ У КИКИНДИ: Три дана без новозаражених, ублажавају се мере

ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Кикинди значајно је побољшана, па последња три дана није регистрована ни једна новозаражена особа корона вирусом. Чак је опорављен и пацијент од 71. године, једини који је био на респиратору у Општој болници, и сада дише без механичке вентилације, а стање му је стабилно.

ПОБОЉШАЊЕ ЕПИДЕМИОЛОШКЕ СИТУАЦИЈЕ У КИКИНДИ: Три дана без новозаражених, ублажавају се мере

Фото: Р. Шегрт

Због ових побољшања, Градски штаб за ванредне ситуације донео је одлуку о попуштању мера, па ће тако баште угоститељских објеката петком и суботом моћи да раде до сат иза поноћи, а осталим данима као и до сада до 23 сата. У трговинским објектима површине 600 квадратних метара, убудуће може да буде 80 купаца. Сахранама сада може да присуствује до 50 особа.

- Пред почетак нове школске године, наложена је дезинфекција школских дворишта и терена. То ће почети од понедељка у граду и селима. Обезбеђена је одређена количина средстава за дезинфекцију. Школске сале и даље се неће користити – саопштио је Мирослав Дучић, заменик команданта Штаба за ванредне ситуације.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?