Дан после незапамћених падавина: Улице прекривене муљем и блатом, оштећени аутомобили (ФОТО)
ДАН после великих падавине које су, како су “Новости” објавиле, синоћ погодиле Трстеник, из ове општине стижу драматични призори: бујични потоци повукли су се са улица и за собом оставили блато и муљ.
Фото: Кризни штаб
Како сазнајемо, Кризни штаб Трстеника прогласио је ванредну ситуацију у делу општине, а на терену радници ЈКП Комстан и добровољци покушавају да санирају штету.
- Прогласили смо ванредну ситуацију за територију Трстеник 2, Оџаци, Бељици, Горњи Рибник, Чаири, делови Осаонице, а најтеже је у Пејовцу (Трстеник 2)- наводи Александар Ћирић, председник општине Трстеник, који са сарадницима обилази угрожене терене. -Чаирски поток и бујични потоци са околних брда су услед падавина нанели огромну штету на путној и комуналној инфраструктури, вода је ушла у подруме зграда, куће су поплављене. Цео овај крај је за једну ноћ, за свега два сата поплављен.
Ванредна ситуација је проглашена како би се ургентније деловало и сва расположива механизација је на терену. Ћирић предочава да је извесно да се временске прилике мењају, да сваке године велике количине падавина наносе штету и да тамо где су уређени канали и где су одрађене превентивне мере проблема није било.
-Сада долазимо у ситуацију да и тамо где нису постојале веће опасности, имамо проблеме,тако да ћемо наставити са капиталним улагањима-износи Ћирић.
Чаирски поток који је потопио велико трстеничко насеље очишћен је прошле године и надлежни наводе да не могу да претпоставе шта би се догодило да и то није учињено.Очекује се да на лице места изађу и комисије за процену штете,а у Кризном штабу уверавају да ће покушати да што пре врате угрожен терен у првобитно стање.
- Сада долазимо у ситуацију да и тамо где нису постојале веће опасности, имамо проблеме,тако да ћемо наставити са капиталним улагањима - износи Ћирић.
Чаирски поток који је потопио велико трстеничко насеље очишћен је прошле године и надлежни наводе да не могу да претпоставе шта би се догодило да и то није учињено.Очекује се да на лице места изађу и комисије за процену штете,а у Кризном штабу уверавају да ће покушати да што пре врате угрожен терен у првобитно стање.
Препоручујемо
УГАШЕНА ВАТРА: Највећи пожар који је икад задесио Нови Пазар стављен под контролу
24. 01. 2026. у 11:32
ЗБОГ КВАРА НА ГЛАВНОМ ДОВОДУ: И данас проблем са водоснабдевањем Параћина и Ћуприје
21. 01. 2026. у 16:42
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)