КЕЈОМ УЗ ЦРНИЦУ: Божићна шетња параћинских планинара (ФОТО)
„ПРОМОЦИЈА“ активности на снегу и зимских чаролија били су разлог још једног догађаја у организацији параћинског „Јаворка“, уприличеног синоћ, који овај клуб иначе годинама спроводи под називом „Божићна шетња“.
Фото: З. Рашић
Стаза је била уобичајена – кејом кроз град крај реке и обухватила је круг између два најудаљенија друмска моста, код Стакларе и „Чоколенда“. Полазна тачка била је код Споменика Бранку Крсмановићу, а дужина око три километра и 300 метара.
- Жеља нам је да „ухватимо снег“ и да уз коришћење најчешће наше опреме, штапова, представимо суграђанима наше планинарске активности. Штапови нам у овом случају нису били потребни али је то наш основни реквизит па смо га на овај начин презентовали Параћинцима – рекла нам је овим поводом Бранка Брадашевић, искусна српска панинарка и председница клуба.
А кад су у питању временски услови, за планинаре лоши не постоје. Постоји само лоша опрема - додала је она.
Најмлађа учесница акције „Божићна шетња“ била је четворогодишња Неда Златковић која је шетала кејом са мамом и баком.
Препоручујемо
НЕЋЕ ВАМ СЕ СВИДЕТИ, ЈАК МРАЗ И НОВЕ ПАДАВИНЕ: Временска прогноза за петак, 9. јануар
09. 01. 2026. у 00:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?!" Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: "Пет година млађа"
ГОШЋА је из чиста мира поставила неочекивано питање...
04. 07. 2026. у 22:00
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)