ЛЕСКОВЧАНИН НА ФОРУМУ У ВЛАДИВОСТОКУ: Источни-економски форум јача везу Русије са светом
Владимир Петковић, виши кустос и историчар Народног музеја у Лесковцу, један је од тројице Срба који тренутно борави у Владивостоку, на крајњем истоку Русије, и присуствује 10. „Источно-економском форуму“, у организацији Роскоконгреса.
фото: Град Лесковац
Петковић је и једини држављанин Србије који је прошао конкурс за овај четвородневни форум који је у Србији расписан преко Руског дома у Београду, а једна од његових фокус-тема је и „80 година од победе у Другом светском рату“.
Источни-економски форум основан је указом председника Русије Владимира Путина и сваке године се одржава у Владивостоку. Представља кључну међународну платформу за повезивање руске и светске инвестиционе заједнице, за експертску процену потенцијала руског Далеког истока, као и његових инвестиционих могућности и услова за пословање на територијама убрзаног развоја.
Препоручујемо
МИРОСЛАВ ЧОПА НАЈБОЉИ ХАИЂИН: Награђен првим местом на међународном конкурсу (ФОТО)
05. 03. 2026. у 12:04
КЊИЖЕВНИ ЧЕТВРТАК У СМЕДЕРЕВСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ: Ауторско вече Вере Хорват
05. 03. 2026. у 11:52
КЛАСИКА ЗА ДУШУ:Бесплатан концерт гудачког квартета „Amabile art“ у Краљеву
05. 03. 2026. у 11:49
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)