БОЉИ УСЛОВИ ЗА СПОРТ: Маја Гојковић обишла радове на Градском стадиону у Врбасу

ПРЕДСЕДНИЦА Покрајинске владе Маја Гојковић боравила је данас у радној посети општини Врбас, где је са сарадницима обишла радове на реконструкцији и санацији Градског стадиона, за шта је Покрајинска влада определила близу 39 милиона динара.

БОЉИ УСЛОВИ ЗА СПОРТ: Маја Гојковић обишла радове на Градском стадиону у Врбасу

ФОТО: Покрајинска влада

- Реконструкција Градског стадиона је пројекат од изузетног значаја од којег ће користи имати огроман број деце и спортиста у општини Врбас - изјавила је председница. -  Градски стадион је место где свакодневно тренира преко 200 малишана, који ће ускоро имати много боље услове за спортске активности. План је да грађевински радови буду готови до краја маја.

ФОТО: Покрајинска влада

После више од три деценије биће завршена управна зграда са новим свлачионицама, купатилима, канцеларијама, биће изграђена билетарница и савремени информативни прес-центар. Такође, план је и да постојеће трибине буду обновљене и постављени нови голови.

- Имамо одличну сарадњу са Општином Врбас, овде се реализују велики пројекти, а овај стадион је важна инвестиција која представља део шире подршке Покрајинске владе Општини Врбас, у коју је до сада уложено преко милијарду динара - изјавила је председница Гојковић.

ФОТО: Покрајинска влада

Председница је подсетила на то да је у овој општини реализован и пројекат изградње Дома културе у Равном Селу, те да се чека употребна дозвола, након чега ће овај објекат бити стављен у функцију и на располагање уметницима и културним радницима.

- Очекујем да ће овај импресивни објекат бити стављен у функцију до почетка филмског фестивала - додала је Гојковићева и истакла да је  Врбас општина која у сваком насељеном месту има дом културе што је  за сваку похвалу.

ФОТО: Покрајинска влада

Председник Општине Милан Глушац је указао да посета председнице Гојковић потврђује посвећеност Покрајинске владе подршци локалним заједницама, улагањем у инфраструктуру која грађанима обезбеђује боље услове за живот, рад и развој.

- У нашој општини у току је циклус од пет великих инвестиција, којим су обухваћени домови културе у Врбасу, Равном Селу и Змајеву, амбуланта у Савином Селу и реконструкција Градског стадиона -  рекао је Глушац.

Посети је присуствовао и покрајински секретар за спорт и омладину Дане Баста.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.

29. 07. 2026. у 19:12

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.

30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54

Коментари (0)

ЗЛАТО!! Србија има нове европске шампионе!!