ПРОДАВАЛИ СВЕ ШТО СУ САМИ НАПРАВИЛИ: Хуманитарни вашар за дечији парк у ОШ "Алекса Шантић"

Богољуб Грујић

15. 04. 2025. у 10:50

Предстојећи ускршњи празници били су повод малишанима у месту Равни Тополовац у општини Житиште, да испред зграде Основне школе "Алекса Шантић", организују хуманитарни Ускршњи вашар, на којем су продавали све што су сами направили.

ПРОДАВАЛИ СВЕ ШТО СУ САМИ НАПРАВИЛИ: Хуманитарни вашар за дечији парк у ОШ Алекса Шантић

A. Amižić

Прикупљена средства од продаје у којој су главни купци били родитељи, баке и деке, али и рођаци, пријатељи и комшије, биће искориштена за формирање новог паркића и зелене површине  за дечију игру у школском дворишту. 
У пројекат су, осим малишана, активно били укључени, наставници, васпитачи, родитељи и представници  месне заједнице.
- Прикупили смо 40 хиљада динара, што је довољно да започнемо акцију формирања паркића, а онда следи реализација још неких дечијих идеја и замисли и надамо се да ћемо већ пичетком наредне школске године уживати и безбрижно се играти у новом паркићу, који ће красити двориште наше школе - нагласила је једна од учитељица у основној школи Алекса Шантић у Равном Тополовцу.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ПУНИ ГОРЧИНЕ И МРЗОВОЉЕ: Ово су ТРИ најнегативнија хороскопска знака