У ЧАСТ МИЛИВОЈА ЖИВАНОВИЋА: Вечерас отварање фестивала аматерских позоришта

Душанка Новковић

24. 02. 2025. у 10:08

Представом „Прича о једном летовању“ Рачанског позоришта, у Пожаревцу се вечерас отварају Аматерске глумачке свечаности „Миливојев штап и шешир“, посвећене некадашњем прваку ЈДП-а, Миливоју Живановићу (1900-1976).

У ЧАСТ МИЛИВОЈА ЖИВАНОВИЋА: Вечерас отварање фестивала аматерских позоришта

Д. Новковић

До краја фестивала, публика ће у такмичарској конкуренцији видети још четири представе: „Пробуди се, Като“ - Аматерско „СБ“ позориште Сокобања, „Ко је овде луд“ - Градско позориште Јагодина, „Званична верзија“ - АП „Миливоје Живановић“ Пожаревац и „Полонеза Огињског“ - Позориште „Стеван Сремац“ Црвенка. Сваке вечери најбољи глумац добиће реплику Миливојевог штапа, док ће укупни победник награду комплетирати репликом његовог шешира.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.

09. 01. 2026. у 10:22

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.

09. 01. 2026. у 13:11

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

ПОЛА ПЛАТЕ НЕСТАЈЕ: Због ових ситних навика, ваш новчаник је ПРАЗАН