ПРОСВЕТАРИМА УРУЧЕНА ГОДИШЊА НАГРАДА: У Вршцу одржана Светосавска академија
У НП „Стерија“ у Вршцу одржана је Светосавска академија, на којој је, традиционално, додељено признање „Никола Брашован“ истакнутим просветарима.
Фото: Град Вршац
За овогодишње лауреате изабрани су професорка енглеског језика у ШЦ „Никола Тесла“ Љиљана Радишић и учитељ ОШ „Паја Јовановић“ Цветко Баковић.
Професорка Радишић је своје прво радно искуство стекла 1986, када је, након дипломирања на Филолошком факултету у Београду, покренула прву школу страних језика у Дому омладине у Вршцу, у сарадњи са престоничким Институтом за стране језике. У Пољопривредној школи је почела да ради 1989, а од 1990. је у ШЦ „Никола Тесла“.
Учитељ Цветко Баковић, који је у Вршцу познат и као искусни планинар и председник ПСД „Вршачка кула“, своје комплетно образовање је завршио у родном граду. Од 1985. је запослен у ОШ „Паја Јовановић“ – најпре као учитељ у подричном одељењу у селу Ватин, а онда и као учитељ у матичној школи, у којој је радио до краја радног века.
Фото: Град Вршац
Престижно признање лауреатима је уручила градоначелница Драгана Митровић.
Овогодишњи домаћин Светосавске академије била је Пољопривредна школа „Вршац“, чији су ђаци извели културно-уметнички програм посвећен Светом Сави и његовом животу.
Препоручујемо
ИЗЛОЖБА „БИТ“ ДУШАНКЕ МИК ГЛУМАЦ: Радови вршачке уметнице у Галерији Дома војске
25. 02. 2026. у 18:39
СРЦЕМ ПИШЕМ ЋИРИЛИЦУ: Расписан конкурс за учешће на 25. „Данима ћирилице“ у Баваништу
25. 02. 2026. у 18:13
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)