ПЛАСТЕНИЦИ ЗА УЖИЧАНЕ: Воће и поврће већ посађено

Никола Јанковић
Никола Јанковић

10. 09. 2024. у 09:57

Пољопривредници из ужичког краја, њих 26, преузели су и поставили пластенике добијене кроз програм Града Ужица и “Фондације Ана и Владе Дивац”, уз учешће домаћинстава од 20 одсто укушне вредности.

ПЛАСТЕНИЦИ ЗА УЖИЧАНЕ: Воће и поврће већ посађено

Град Ужице

У домаћинству Марине Минић, под новим пластеником већ су посађене јагоде.

- Пластеник који мени и мојој породици значи много, сви који су ово омогућили, дали су нам ветар у леђа. Инвестиција је велика и не би могли сами да га купимо. Надам да ћемо наше идеје сада остварити, то желим да поручим свима који имају недоумице да ли да конкуришу, јер је пастеник одличан – рекла је Марина.

Ово је трећа година заредом, у којој се на овај начин подржава развој пластеничке прооизводње, а како је интересовање све веће, наредне године очекују се и већа средства.

- Поред овог пројекта, град Ужице и Фондација активно сарађују на пројекту оснаживања младих пољопривредника. Ове године чак седам партнерских општина учествовало је у фонду чија је вредност била близу пет милиона динара, кроз који подржали смо 23 млада пољопривредника. Конкурс је био намењен ученицима завршних година средње пољопривредне школе који су чланови регистрованог пољопривредног газдинства и који намеравају да свој живот на неки начин наставе у области пољопривреде, било школовањем или животом у својим газдинствима. Три млада пољопривредика са подручја града Ужица подржана су кроз тај пројекат у овој години – истакла је Бојана Вујичић из “Фондације Ана и Владе Дивац”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ТРАМП МУ ОВО НЕЋЕ ОПРОСТИТИ! Албанац тврди, а Хрвати поносни: Двапут сам пребио Чака Нориса!