ПОСЛЕ 2О ДАНА: Пожар на депонији Дубоко код Ужица угашен
ПОСЛЕ 2О дана угашен је пожар на депонији Дубоко код Ужица.
Фото: МУП
То је потврдила и градоначелница Ужица др Јелена Раковић Радивојевић.
- Данас, овде са депоније Дубоко грађанима Ужица могу да потврдим да је пожар на телу депоније у потпуности угашен и саниран - истакла је Раковић Радивојевић.
Она је нагласила да то не би било могуће без огромног залагања, даноноћног рада и подршке свих који су у протеклих 20 дана овде били ангажовани.
- Мислим на све који су свакодневно били овде на телу депоније, било да је реч ватрогасцима, возачима, машинистима, возачима камиона или стручњацима из ове области, који су својим знањем, искуством и опремом допринели да се овај огроман пожар за кратко време угаси. Имајући у виду његове размере и дубину жаришта, посао гашења урађен је заиста брзо и за то захвалност дугујемо и Министарству заштите животне средине, Републичком сектору за ванредне ситуације, ЈП „Србија воде“ , и свим другим органима и институцијама које су биле укључене. Морам да вам кажем и то да су овакви пожари у суседим земљама и свету гашени у временском интервалу од годину до две године дана, а ми смо то урадили за непуних 20.
Градоначелница се посебно захвалила суграђанима.
- Желим и да се захвалим свим грађанима Ужица на стрпљењу и разумевању које су показали, упркос огромном притиску од стране оних који су ову за све нас тешку ситуацију искористили искључиво за предизборне активности. О њима не желим да говорим, али ћу рећи да је пред нама тек сада огроман посао стабилизације тела депоније, изградње неколико постројења , зацевљења Турског потока. Ускоро ће овде почети радови вредни 30 милиона евра огромне подршке Владе и ресорног министарства, чиме ћемо у потпуности решити овај вишегодишњи проблем и успоставити најсавременији систем управљања отпадом. Захваљујући томе Ужичани никада више неће бити у прилици да дођу у овакву ситуацију - поручила је градоначелница.
Према њеним речима и овај као и многи други вишедеценијски проблеми, је решен.
- Решићемо, уз поверење Ужичана и подршку Владе Републике Србије и све остале. Пред нама је изградња Обилазнице, реконструкција Здравственог центра, изградња котларнице Међај, замена азбестног цевовода, изградња фекалне канализације на Белој Земљи, завршетак радова на новом вртићу на Царини и још много мањих пројеката који ће допринети бољем и квалитетнијем животу наших грађана - поручила је градоначелница.
Од 3. маја маја пожаром је била захваћена површина од око четири хектара, али су по речима Момира Миловановића директора ЈКП “Дубоко”, сва жаришта санирана, што показују мерења термовизијским камерама.
- И даље ћемо пратити ситуацију, али успели смо да сву ту количину отпада препакујемо, да све полијемо водом и прекријемо земљом. Избачен је и ваздух, како би се сузбила и најмања вероватноћа за слободан простор између тих количина отпада - додао је Миловановић.
(ужице.рс)
Препоручујемо
МОСТОВИ САРАДЊЕ: Смедерево окупља делегације из региона пред "Нушићеве дане"
08. 12. 2025. у 13:21
БЕЗ СТРУЈЕ СУТРА ДЕО ПАРАЋИНА: Најављени радови на нисконапонској мрежи
07. 12. 2025. у 23:15
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)