КАРАВАН КРЕНУО ИЗ СОМБОРА: Почела нова акција безбедности саобраћаја

Јелена Лемајић

23. 05. 2024. у 16:42

У Сомбору на Тргу Светог тројства данас је почео Караван безбедности саобраћаја, са циљем да се подигне свест грађана о значају поштовања саобраћајних прописа ради унапређења безбедности на путевима. 

КАРАВАН КРЕНУО ИЗ СОМБОРА: Почела нова акција безбедности саобраћаја

Фото:Град Сомбор

Караван безбедности саобраћаја отворио је министар унутрашњих послова Ивица Дачић истичући да је циљ овог пројекта да у директном контакту са грађанима допринесе унапређењу ставова о безбедном учешћу у саобраћају.

-Саобраћај је једна од области која је највише допринела развитку друштва, али истовремено једна од области која односи највише живота. Сваке године у нашој земљи око 500 особа изгуби живот у саобраћајним незгодама, а готово 20.000 буде повређено. За неког су ово само бројеви, али за хиљаде особа и њихових породица то су тренуци који заувек мењају животе - поручио је Дачић. - Нажалост, и поред катастрофалних последица саобраћајних незгода, често смо као друштво склони да своју безбедност у саобраћају узимамо загарантовано и често смо става да се то нама не може и неће десити. Напротив, за саобраћајну незгоду довољан је један тренутак непажње.

По речима Милана Николића, генералног секретара Ауто-мото савеза Србије грађани ће кроз забаву и игру, научити и подсетити се свих саобраћајних прописа.

-На другој страни имамо примере возила оштећених у саобраћајним незгодама, као подсетник какву концентрацију и одговорност захтева учествовање у саобраћају, било да је реч о пешацима, бициклистима или возачима аутомобила. Ауто-мото савез Србије дуже од 50 година организује такмичење о познавању саобраћајних прописа „Шта знаш о саобраћају“, а последње две године наши малишани су прваци Европе – рекао је Милан Николић.

Караван безбедности саобраћаја састоји се од бројних радионица, предавања, јавних часова о безбедности саобраћаја на путевима, а након Сомбора, током маја и јуна, путовати у Бор, Крушевац, Ваљево, Нови Пазар и Пирот.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

ПОСТАЛЕ СУ ЊЕГОВ ЗАШТИТНИ ЗНАК: Зашто је Луис носио галабије?