ЗА УЖИЧКУ ШКОЛУ 540 ХИЉАДА ЕВРА: Учењем до лаког запослења
Ужичка Техничка школа добила је 540.000 евра, новац ће бити утрошен за опремање радионица у овој образовној установи и у Регионалном тренинг центру који ће ускоро бити отворен у Ужицу - како би се кроз наставу обезбедили одговарајући кадрови за овдашњу привреду.
Н. Јанковић
Новац је добијен од пројекат „Регионалног челенџ фонда“, који унапређује одрживу конкурентност предузећа из региона на путу ка јединственом тржишту ЕУ, тако што финансира образовне програме који одговарају на потребе привреде за обученим кадровима.
На свечаности, поводом проглашења победника, грант вредан 540 хиљада евра, уручен је директору Техничке школе Ужице Драгану Туцаковићу.
Током свечане доделе грантова, амбасадорка Немачке у Србији Анка Конрад, изразила је задовољство што је Немачка у прилици да подржи Србију у инвестирању у стручно образовање и обуку. Амбасадор Швајцарске Урс Шмид навео је да у земљи из које долази, око 70 одсто младих бира овакав образовни пут који обезбеђује сигурнији посао.
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)