ПРИКУПЉАЛИ НОВАЦ ЗА ЛЕЧЕЊЕ ЛУКЕ СЕКУЛИЋА: У Грачаници одржан фестивал изворних и народних песама „Царки гласови“

Драгана ЗЕЧЕВИЋ

07. 03. 2024. у 08:38

У препуној великој сали Дома кулутре у Грачаници синоћ је одржан четврти по реду , традиционални Фестивал изворних и народних песама „Царски гласови“ посвећен познатим извођачима народне изворне песме Мари Ђорђевић и Јордану Николићу.

ПРИКУПЉАЛИ НОВАЦ ЗА ЛЕЧЕЊЕ ЛУКЕ СЕКУЛИЋА: У Грачаници одржан фестивал изворних и народних песама „Царки гласови“

фото приватна архива

На Фестивалу се представило тридесетак млаидх извођача из свих крајева Косова и Метохије а сав приход од продатих улазница намењен је лечењу Луке Секулића, једанаестогодишњег дечака из Грачанице који се налази на Клиници у Торину у Италији где очекује захват на срцу.

- Широм Косова и Меотхије смо одржали аудиције и било је најтеже изабрати ових тридесет младих људи који су прави бисери и чувари наше народне музике. Ми не треба да бринемо за естрадну будућност јер су ово прави наследници Маре Ђорђевић и Јордана Николића -истакао је Златко Стојановић организатор Фестивала.

Специјални гости били су Данка Стојиљковић, Ранко Шемић и млади Светозар Игић.

- Мени је вечерас било прелепо. Иако сам имала малу трему изборила сам се са њом, а свакако се осећам поносно што сам наступала на Фестивалу који у неку руку промовише младе музичке таленте са Косова и Метохије – рекла је осамнаестогодишња Анђела Доганџић једна од учесница Фестивала чији су организатори Удружење естрадних уметника и извођача Косова и Метохије, Дом културе Грачаница и Етно извори Грачаница. Фестивал су помогли Канцеларија за КиМ, Савез и Синдикат естрадних уметника и извођача Србије, Удружење пословних жена „Авенија“ чије су моделе носили извођачи песама, али и многи други...И

наче, уочи Фестивала „Удружење пословних жена „Авенија „ из Лапљег села одржало је манифестацију „Златне косовске нити“ на којој су приказане рукотоврине и домаћа традиционална косовска јела.. .И ова манифестација према речима председнице „Авеније“ Гордане Ђорић била је хуманитарног карактера а сав приход од посетиоца намењен је лечењу малог Луке Секулића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?

ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.

06. 01. 2026. у 12:49

БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник

БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.

06. 01. 2026. у 14:39

АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ

АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ

ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.

05. 01. 2026. у 19:27

Коментари (0)

КРИСТИЈАН БЕЈЛ ОЖЕНИО СРПКИЊУ: Због ње променио веру, физички се сукобио са мајком и сестром