СА НАЈБОЉИМ СТУДЕНТИМА И УЧЕНИЦАМА: У Параћину потписани уговори о стипендирању (ФОТО)
ПО РАСПИСАНОМ конкурсу, са студентима и средњошколцима који постижу најбоље резултате током школовања председник Привременог органа општине Параћин Владимир Милићевић данас је потписао уговоре о стипендирању.
Фото: З. Рашић
Током школске 2023/2024. године стипендије ће користити 32 студента државних факултета од друге године са просеком најмање 8,5, четири бруцоша који су у својим средњим школама у Параћину проглашени ђацима генерације и два средњошколца који су освојили једно од прва три места на републичким и међународним такмичењима или олимпијадама знања.
Додељивање стипендија студентима и ученицима је дугогодишња пракса којим локална самоуправа града на Црници подстиче младе са пребивалиштем у тој општини да током школовања остварују што боље резултате.
Препоручујемо
ПОЛИЦИЈУ ЗВАЛИ ЗБОГ - ИГРАЧКЕ: Родитељи из Врања револтирани реакцијом школе
24. 02. 2026. у 14:47
ВИШЕ ОД 1.100 ПРЕКРШАЈА: Ефекти појачане контроле саобраћаја ПУ Јагодина
24. 02. 2026. у 14:45
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)